BUGÜN MÜHÜRLERİ, YARIN ZİNCİRLERİ KIRALIM!

BUGÜN MÜHÜRLERİ, YARIN ZİNCİRLERİ KIRALIM!

625620_572416919435355_259947903_nBaraka Kültür Merkezi gerçekleştirdiği basın toplantısı ile LTB seçimleriyle ilgili tavrını kamuoyu ile paylaştı.
Baraka’nın Belediye Meclis adayı şehir plancısı ve Khora Kitap Cafe direktörü Merter Refikoğlu oldu.

“Oylar sol adaylara”
Lefkoşalıları sol partilerin adaylarına oy vermeye çağıran Rahvancıoğlu şöyle konuştu: “Gönül isterdi ki bugün burada solun ortak adayını desteklemiş olalım. Bütün süreç boyunca bunun çağrısını yaptık ve halkımızın da esas istediği ve umudu da bu yönde idi. Ancak ne yazık ki partilerimiz bu basireti gösterip bir araya gelemediler. Samimiyetle ayrılıklarını bir tarafa koyup halkın gerçek çıkarlarının olduğu noktayı büyütemediler, ortak bir aday için gerçek bir çaba ortaya koymadılar. Ve bugün önümüzde sağdan daha fazla adayı olan bir sol bulunuyor.
Baraka olarak biz bu süreçte gerçekten ciddi bir hayal kırıklığı yaşadık. Bu süreçte aldığız karar sağın kesinlikle geriletilmesi, sağ adaylara oy verilmemesi, ve her ne kadar bir araya gelmiş olmaya başaramasalar da sol güçlere, barış ve çözüm güçlerine, destek verilmesi yönündedir. Biz halkımıza barıştan yana, soldan emekten emekçiden yana, halktan yana adaylara oy vermeleri için çağrıda bulunuyoruz.”

Baraka’nın adayı Refikoğlu
Rahvancıoğlu Lefkoşa’nın içinde bulunduğu durumun yaratılmasında Ankara merkezli siyasetin de etkili olduğunu söyleyerek Ankara’ya tepki koyan tüm Lefkoşalıları da mühürlerini kırarak Baraka’nın Belediye Meclis adayına destek olmaya çağırdı: “Belediyenin içinde bulunduğu süreç Ankara siyasetlerinin de bir sonudur. Halkımızın tepkileri, iradesi, arzuları, Ankara iktidarları tarafından görmezden geliniyor. Bu yüzden hangi partiye mensup olursa olsun bütün halkımızın bu tepkisini buluşturabileceği, aktarabileceği bir belediye Meclis adayı çıkarttık. Baraka olarak belediye meclisinde hem solun ortak adayına samimiyetle cevap vermeyen sol güçlere bir mesaj vermek için, hem de halkın iradesini göz ardı eden Ankara iktidarlarına bir mesaj verebilmek için Lefkoşa halkını tercihini bağımsızlıktan, barıştan, çözümden Kıbrıslı Türk halkının özgürce yaşamasından yana kullanabilmesi için Belediye Meclis adayımıza bir tercih yapmaya çağırıyoruz. Mühürlerinizi kırın. Bugün kıracağınız mühürler yarın kıracağımız zincirlerin habercisi olacaktır.”

Merter Refikoğlu:
Baraka’nın LTB Meclis üyesi adayı Merter Refikoğlu ise dünyadaki şehirlerin mimarlar, mühendisler ve şehir plancıları tarafından yönetildiğini ifade ederek; Lefkoşa’nın mafyanın kontrolünde olduğunu söyledi. Refikoğlu mafyaya karşı da mücadele edeceklerini belirtti.
Çocuklar için olması gereken alanlarımız mafyaya peşkeş çekiliyor. Bunların yeşil alan ve çocuk oyun alanları olarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Biz mafyaya karşı da mücadele edeceğiz.
Ayrıca Merter Refikoğlu, bir ülkenin kaldırım yüksekliği ile medeniyet seviyesinin ters orantılı olduğunu vurgulayarak, Lefkoşa’daki kaldırımların yüksekliğine dikkat çekti.

Be the first to comment

Leave a Reply