Denktaş, Rahvancıoğlu’nu Hedef Gösterdi: “AB’den Para Alıp Halkı Devletten Soğutuyor”

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Genç TV’de katıldığı Basın Odası programında yine gündem saptırma ve hedef gösterme amaçlı saldırgan açıklamalarda bulundu.

Program boyunca ülkede hedef göstermediği ve suçlamadığı kesim bırakmayan Denktaş, özellikle bir isim ve grup üzerinde ısrarla durdu.

Denktaş, Baraka Aktivisti ve aynı zamanda Bağımsızlık Yolu’nun da üyesi olan Münür Rahvancıoğlu’nu, “Halkı devletten soğutmak ve olası bir referandumda “evet”in önünü açmak için AB’den para alarak provokasyon yapmakla” suçladı.

Denktaş’ın açıklamaları şöyle:

“Kızgınlığı öfkeye, öfkeyi isyana, isyanı vandalizme dönüştürmeyi başaran küçük bir grup var. Bu destekli bir gruptur, ama kendi başlarına yapmıyorlar bu işi. Nereden desteklidir, AB’den desteklenmektedir. AB’nin parasından desteklenmektedir. Bunda da iddialıyım ha.. Avrupa Birliği belli bir ve hep aynı görüşteki sivil toplum örgütlerini projeler vasıtasıyla desteklemektedir. Rapor istememize rağmen halen daha o raporları görmedik, talep etmemize rağmen elimize geçmiş değil. Ama işin önemli olan tarafı, bu kesim kendi içinde olan bir çark kurma suretiyle ve birbirini desteklemek suretiyle bir yapılanma, bir organizasyon haline dönüşmüş durumda. Bu organizasyonun içerisinden belli bir kesim, tamamen bu işleri provoke etmekle görevlidir. Nettir bu. Amaç insanımızı devletten soğutmak, türkiyeden uzaklaştırmak, insanımızı çıkacak bir planda evete yeniden hazırlamaktır”

Denktaş, izleyicilerden ve program sunucularından gelen “Denktaş isim açıklasın” talebi üzerine, “Çok net söyleyeyim. Rahvancıoğlu. Net koyayım ortaya. Daha da sayarım yani.. Bu şahıs devlette çalışan, devletin memuru olan, 6 Bin TL maaşı olan ama iş yerine gitmeyip kontrol yapacayım diye çıkan ancak yapmayan bir kişi..” şeklinde konuştu.

Denktaş programın ilerleyen bölümünde gelen mesajlar üzerine iddialarını tekrarlayarak, “Kesin bilgiye dayanmayan hiçbir söz asla söylemem! Bu isim üzerinde kesin bilgim vardır” dedi.

Tepki Yağdı

Denktaş’ın açıklamalarına sosyal medyadan tepki yağdı.

y10-jpeg y12y2y-12ony15y16

y3 y4 y5 y6 y8 y9 y11y16ysonyson2

434 Paylaşımlar