Devlet Hastanesi Çalışanı: Test Yaptırmak İstedik, Kabul Edilmedi

www.ankaradegillefkosa.org’a ulaşan bir Lefkoşa Devlet Hastanesi çalışanı, her ihtimale karşı Covid-19 için test yaptırmak istediklerini ancak bu taleplerinin kabul edilmediğini belirtti.

Bu zor günlerde kendisinin ve ailesinin sağlığını riske ederek büyük bir özveri ile çalışan hastane çalışanı, talepleri üzerine işçilere “Semptom göstermeyenlere yapılmayacağına dair karar alındı” dendiğini de ifade etti.

Dün bir kısım sağlık görevlisine test yapıldığı ancak hastalığın asemptomatik geçirildiği de bilinmesine rağmen semptom göstermeyenlere yapılmama kararı alındığı belirtildi.

Konuyla ilgili bugün bir basın açıklaması yapan KTAMS da, “Elzem hizmetler sınıfında bulunan (telafisi mümkün olmayan hizmetler) ve bilfiil aktif olarak çalışan kamu personellerinden, Polis, Sağlık, Belediye, Merkezi Cezaevi, Sivil Havacılık, Liman Başkanlığı, Gümrük ve Basın çalışanlarına yani en büyük risk kapsamında bulunan bu çalışanlarımıza neden hala daha test yapılmamıştır?” ifadelerine yer vererek Sağlık Bakanlığı’nın kamuoyuna açıklama yapması  gerektiğinin altını çizdi.

330 Paylaşımlar