Devlet(!) Polisleri de Yarı Yolda Bıraktı

Son dönemde yaşadıkları sıkıntılar ciddi şekilde gündeme gelen Polis mensupları, Cumhuriyet Meclisi’nin yeni yasama yılına başlamasıyla birlikte uzun yıllardır bekledileri yasa için bir kez daha ümitlenirken, Ocak 2018’de erken seçim kararı alınınca umutlar bir kez daha suya düştü.

Yeni Bakış Gazetesi’nin haberine göre;

Polis mensuplarının, yaklaşık  1 yıldan beri 1987 yasasındaki mağduriyeti ortadan kaldırmak için yapmadığı girişim kalmadı. 1987 yılında yürürlüğe giren yasa çerçevesinde 25 yıl üzerinden emeklilik hakkını kazanan bir polis mensubunun emekli olduktan sonra 55 yaşına kadar maaş almasını engelleyen düzenleme, polis mensuplarını hem maddi hem de manevi zararlara uğratıyor.

Sözler Havada Kaldı

1 yıllık süre zarfında mecliste temsil edilen partilerden talepleri konusunda destek sözü alan polis mensupları meclisin yeniden yasama yılına başlamasının ardından yasanın artık görüşüleceğini ümit ederken, siyasiler bir kez daha seçim derdine düştü.

Akıncı da özel birim sözü vermişti

Bu arada, Siyasi partilerin polis mensuplarına yasa konusunda verdikleri destek sözünün yanında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da seçilmesi durumunda Polisle ilgili bir birim oluşturacağı sözü verdiği ortaya çıktı. Cumhurbaşkanın bu sözüne karşın göreve başlamasının üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine rağmen tek bir adım atmadığı belirtildi.

Onlar da kktc’den Ümidi Kesti

Yeni Bakış Gazetesi’nin elde ettiği bilgilere göre, yasa konusunda yaşanan hayal kırıklığının polis teşkilatında erken emekliliği tetikleyeceği belirtildi. Uzun zamandan beri yasanın değişmesiyle mağduriyetlerinin giderileceğine inanan polis mensuplarının artık umutlarını tamamen yitirdiği kaydedildi.

108 Paylaşımlar