Diyalog Gazetesi’nden, Zanlıya Yapılan İnsalık Dışı Muameleyi Meşrulaştırma Girişimi

Merit Hotelleri’nin sahibi Besim Tibuk’un sahibi olduğu Diyalog Gazetesi, polisin zanlı Alexandr Satlaev’e yaptığı işkenceyi ve kötü muameleyi meşrulaştırmak için kolları sıvadı.

8 Şubat akşam cezaevinden firar eden ve dün akşam saatlerinde Doğanköy’de yakalanan Alexandr Satlaev’le ilgili kamuoyuna yansıyan bazı görüntüler tedirginlik yaratmıştı.

Ters kelepçelendiği, saçlarının çekildiği, boynunda izler olduğu tespit edilen Satlaev’le ilgili bugün Diyalog Gazetesi’nden işkence ve kötü muameleyi meşrulaştırmaya çalışan bir haber servis edildi.

Diyalog Gazetesi’nde, Satlaev’in Kıbrıs’ta 17 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiğine yönelik kesin yargılar içeren bir haber yayımlanırken, Türkiye’ye gönderilen sperm örneklerinin 3 ay önce polisin eline ulaştığı ifade edilirken, bu bilginin bugün açıklanması ise dikkatlerden kaçmadı.

Eğer deliller 3 ay önce polise ulaşmış ise, iddia edilen cinsel saldır suçunun delillerinin neden ulaşıldığı zaman değil de işkence ve kötü muamelenin hemen akabinde servis edildiği düşündürücü.

6 Paylaşımlar