Dürüst Yalvardı: “Bazı Marjinal Grupların Kusurlu Hareketlerinden Ötürü Bize Bakışınız Değişmesin”

Türkiye Kıbrıs İşbirliği Cemiyeti’nin Topkapı Fatih Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlendiği toplantıda konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, “kktc’deki bazı marjinal grupların anavatan aleyhine yaptığı ufak tefek kusurlu hareketlerden dolayı Kıbrıs Türk halkına bakışınızın hiçbir zaman olumsuz olmasını istemiyoruz” dedi. Dürüst konuşmasını, “Siz bize yetersiniz, Allah sizden razı olsun” sözleri ile tamamladı.

“Allah Sizden Razı Olsun”

Dürüst, TC sayesinde Kıbrıs’ın kuzeyinin bir eğitim ve turizm adası haline geldiğini savunarak, “Dolayısıyla biz çözüm istiyoruz ama Rum yönetiminin duyguları tatmin oluncaya kadar, bir çözüm oluncaya kadar artık sabredecek gücümüz yoktur. Dolayısıyla kendi kendine yetebilen, dünyada daha saygın bir yaşam hakkını eline almış, özgür, egemen, özgün, özerk bir ciddi bir egemen yapıyla anavatanımızın vereceği destekle bağımsız bir çizgide yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye ile daha çok “iletişim” kurmak istediklerini dile getiren Dürüst, adeta yalvarırcasına “KKTC’deki bazı marjinal grupların anavatan aleyhine yaptığı ufak tefek kusurlu hareketlerden dolayı Kıbrıs Türk halkına bakışınızın hiçbir zaman olumsuz olmasını istemiyoruz” dedi.

Dürüst, “Çünkü biliyoruz ki bize sizden başka destek yoktur. Biz sizden başka bu dünya coğrafyasında sahip çıkacak olan hiçbir güç yoktur. Siz bize yetersiniz, Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

Kemal Dürüst’ün bu sözlerinin, Koordinasyon Ofisi dayatmasının Kıbrıslı Türk halkının direnişi ile karşılaşıp faaliyete geçememesi ve rafa kaldırılması üzerine, UBP-DP Hükümetinin TC’ye karşı yaşadığı “mahcubiyetten” kaynaklı olabileceği düşünülüyor.