Ekmek İçin Ölümüne Yarış: Bir Paketçi Daha “Kaza” Yaptı

Kıbrıs Gazetesi’nden Emine Uysal’ın haberine göre; Lefkoşa’daki bir restoranda paket servis elemanı olarak çalışan, Ercan Çerkez’in yaralanmasıyla sonuçlanan dünkü kaza saat 15.30 sıralarında, Bedrettin Demirel Caddesi’nde yaşandı.

Elde edilen bilgilere göre, 24 yaşındaki Zeynep Elmas, yönetimindeki GR 561 plakalı otomobille tali yoldan Bedrettin Demirel Caddesi’ne çıkıp sağa dönüşe geçtiği sırada, 26 yaşındaki Ercan Çerkez’in kullandığı NS 834 plakalı motosiklete çarptı. Yaralanan Ercan Çerkez, 112 Acil Servis Ambulansı ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

(Kıbrıs)

 İşçi Sendikalı Olmayınca, Taşıdığı Paket Adedine Göre Maaş Alıyor

Öte yandan bazı restorantların paket servis emekçilerine maaşlarını taşıdığı paket adetine göre verdiği, emekçinin de yaşamını idame ettirebilmek için daha fazla paket taşıma ihtiyacı hissederek hayatını tehlikeye atıp trafikte risk aldığı iddia ediliyor. Oysa özel sektör emekçilerinin örgütlenebileceği bir sendikaları olsa, emekçiler hayatlarını riske atmadan da maaşlarını alabilecek.

Fotoğraf: Kıbrıs