ELEKTRİK ZAMMINA KARŞI SOKAK ISINIYOR

 elektrik pankart1Baraka aktivistleri geçtiğimiz hafta uygulanmaya başlanan elektrik zammına karşı sokakta direnmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kavşaklarda “Asfalyalarımız Atıyor” yazılı pankartlar tutan Barakacılar, çarşamba günü de Lefkoşa’da iki kavşakta pankartlı eylem yaptı. Baraka’dan yapılan açıklamaya göre pankartlı kavşak eylemleri perşembe ve cuma günleri de Mağusa’ya yayılarak devam edecek.

ADIMIZI “Suat Günsel” YAPIN
Baraka 28 Kasım Perşembe günü saat 14:00’da Lefkoşa Mahkemelerinde de bir eylem yapacağını açıkladı. Tüm kişi ve örgütlerin davetli olduğu eylemde, elektrik faturası ödemeyerek kendi borcunu zamlar aracılığı ile halkın sırtına yıkan büyük sermayeyi protesto etmek için; eylemciler isim değişikliği başvurusu yapacak. Elektrik faturası ödememek için isimlerini “Suat Günsel” olarak değiştirmek isteyecek olan eylemciler 29 Kasım cuma günü de meşaleli bir yürüyüş gerçekleştiriyorlar.

elektrik pankart fotoCUMA GÜNÜ MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ
29 Kasım Cuma günü saat 17:00’da, batırılan KTHY önünde buluşmak için halka çağrı yapıldı. KIB-TEK’in de KTHY gibi batırılmasına izin verilmeyeceğini vurgulayan pankart ve sloganlarla, meşalelerini yakıp battaniyelere sarınarak Başbakanlığa yürüneceği bildirildi. Başbakanlık önünde zamların protesto edilmesi için mum dikileceği de vurgulandı.
Barakacılar, gelecek hafta da sokakta olacaklarını, eylemleri tüm bölgelere ve mahallelere yayacaklarını, zamlar geri alınana kadar durmayacaklarını duyurdular.

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply