Ensarcı Zihniyet Kıbrıs’ta da İş Başında

Kıbrıs Gazetesi’nden Sedef Boşnak’ın  haberine göre;

Dernek başkanından cinsel taciz Mağusa’da bulunan yardımlaşma derneği Sevgi, Dostluk, Kardeşliği Geliştirme ve Kültür Derneği Başkanı Mansur Öztürk, 15 yaşındaki küçük kızı evine götürerek cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

Maddi durumu iyi olmayan ailenin 15 yaşındaki kızına, ailenin de izniyle yardım edeceğini iddia ederek giren Öztürk’ün kıza cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddiası Mağusa’yı karıştırdı. Uzunca bir süredir maddi durumu iyi olmayan ailenin evine giren Öztürk’ün kızın boynuna sarılarak dudaklarından öptüğü iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Ailenin şikayetçi olması nedeniyle ortaya çıkan olayda, zanlının tutuklu yargılanması isteniyor. Uzun süredir Kıbrıs’ta yaşayan Öztürk’ün kısa süre önce kktc vatandaşı yapıldığı öğrenilirken, aleyhindeki tüm suçlamaları reddetti. Mahkemenin konuyla ilgili kararı 14:00 sularında açıklaması bekleniyor.

Yasa ne diyor? On sekiz yaşından büyük bir kimse, on altı yaşından küçük bir çocukla, cinsel davranışla ve kasten fiziksel temas kurar veya çocuğun kendisiyle fiziksel temas kurmasını sağlarsa ağır bir suç işlemiş olur ve mahkumiyeti halinde altı yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.

(Kıbrıs Gazetesi)

Mağusa’da 15 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunmaktan mahkemeye çıkarılan SEVDOSTDER Başkanı Mansur Öztürk tutuklu yargılanmak üzere 1 ay cezaevine gönderildi.

531 Paylaşımlar