Eski Eşini ve Kızını 5 Kez Darp Etti, Hiçbir Önlem Alınmadı

Alsancak’ta Tamer Avcı dün akşam kızına şiddet uyguladı. Avcı’nın daha önce 5 kez eşini ve kızını darp etmiş olması  ve hakkında 2016 yılında dava dosyalanmış olmasına karşın polisin kadını halen koruyamaması, ülkemizde devletin şiddete göz yummakta kendini aştığını gösterdi.

Uzun süre önce ayrıldığı eski eşini birçok kez darp eden, devamlı olarak rahatsız eden ve bu sebeple 2016 yılında aleyhine dava dosyalanan Tamer Avcı, geçtiğimiz akşam yine iş başındaydı.

Ülkemizde vize ile bulunan Avcı’nın sınır dışı edilmemesi ve hatta kısa bir süre öncesine kadar vizesinin yenilenmeye devam etmesi, devletin kadına şiddet vakalarını ne denli ciddiye aldığını gösterdi. kktc’de siyasi tercihlerinden ötürü başta öğrenciler olmak üzere bir çok kişi çok kısa bir sürede sınır dışı edilebilirken, sürekli olarak kadına şiddet uygulayan Avcı’nın ülkede tutulması ve polisin kadını bir türlü koruyamaması tepki çekti.

kktc’de turist vizesiyle bulunan ve 20 Nisan 2017 tarihinde vizesi dolduğu için ülkede kaçak bulunan Avcı, yargıç tarafından yargılanacağı güne kadar cezaevine gönderildi.

Mahkemeye çıkarıldı

Kıbrıs Gazetesi’nden Elmas Tokay’ın haberine göre;

Tamer Avcı, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mustafa Güneş olguları aktardı.

Güneş, zanlı Tamer Avcı’nın “vahim zarar” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Avcı’nın 13 Temmuz tarihinde, saat 22.00 sıralarında Alsancak’ta eski eşinin yaşadığı apartmanın önünde kavga çıkardığını söyleyen Güneş, zanlının, eski eşinin nişanlısını görmesi üzerine kavgaya tutuştuklarını, bu esnada kavgayı ayırmak için araya giren kızının yüzüne tokat atarak kulak zarını patlattığını kaydetti.

Güneş, zanlının aşırı alkol tesiri altında, 5 kez eşini ve kızını darp ettiğine dair poliste dosyası olduğunu, 2016 yılında yine alkollü bir esnada eski eşinin kaldığı apartmana giderek kapıyı kırıp “kasti hasar” suçu işlediğini belirtti.

Güneş, zanlının ülkede turist statüsünde olduğunu ancak vizesinin 60 günlük olup dolduğunu ifade ederek, davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı aleyhindeki benzer suçlara ve ülkedeki konumuna dikkati çekerek yargılanmada hazır bulunmasını sağlamak için 45 günü geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine karar verdi.

 

91 Paylaşımlar