Eve Çarpan Otobüs Şoförüyle İlgili Kan Donduran İddia: “36 Saattir Direksiyon Başındaydı”

Mağusa-İskele anayolunda bugün 16:30 sularında trafikte meydana gelen iş kazasında bir otobüs yoldan çıkarak yol kenarındaki bir eve girdi.

Mağusa-Salamis Otel arasında bulunan çemberde kontrolden çıkan ve eve çarpan TPJ 119 plakalı otobüsün şoförü Erkin Çetinkaya yaralanarak Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaza sonucu evin duvarlarında ve otobüste büyük hasar oluşurken, şans eseri otobüste başka yolcu bulunmaması daha büyük bir felaketi önledi.

Kan Donduran İddia: 36 Saattir Direksiyon Başında

Öte yandan kaza yerine giden görgü tanıkları tarafından, şoför Çetinkaya’nın annesinin olay yerinde Çetinkaya’yı uzun saatler çalıştıran patronlarına isyan ettiğini ifade edildi.

Kazayı yapan Çetinkaya’nın, 36 saattir otobüs kullandığı iddia ediliyor. Söz konusu iddianın gerçeklik payı, ülkemizde özel sektördeki çalışma koşulları düşünüldüğünde ağırlık kazanıyor. Kıbrıs’ın kuzeyinde bir çok iş aracı, şoförlerin uzun saatler çalıştırılması sonucu trafikte iş kazalarına neden oluyor. Uzun saatler direksiyon çeviren şoförler hem dikkat kaybı yaşıyor, hem de daha süratli araç kullanıyor.

AnkaraDeğilLefkoşa.org olarak, Çetinkaya’nın 36 saat boyunca otobüs kullanıp kullanmadığıyla ilgili araştırmamız sürüyor…

(Fotoğraf: Ulus Irkad)

92 Paylaşımlar