Faşistlerin Davasında Anlaşma Bozuldu

Verilen üçüncü aranın ardından devam eden davada savcılık ve sanık avukatlarının demir boru olgusu üzerinde anlaşamamaları üzerine savcılık duruşmanın başka bir güne ertelenmesi ve bu sürede sanıkların tutuklu kalmasını talep etti.

Sanık avukatları tutukluluğun devamına itiraz etti. 30 Ocak’ta tutukluluk kararı verilirken olan koşulların değiştiği ve o gün müebbet hapislik öngörülen bir suç gündemdeyken bugün böyle bir dava getirilmediği ve sanıkların artık daha hafif suçlarla itham edildikleri beyan edilerek tutukluluğu gerektirecek ciddi suç olmadığı iddia edildi. Keza sanıkların yargılamadan kaçma niyeti olmadığı ileri sürüldü.

Faşistler Çiğnedikleri Anayasaya Sığındı

Sanık avukatları, anayasadaki kişi özgürlüğü ve güvenliği hakkını alıntı yaparak sanıkların da bu hakkı olduğunu, masumiyet karinesinden de herkes gibi faydalanma hakları olduğunu savundu.

Bertan Zaroğlu tanık mı oluyor?

Sanıkların avukatı, sanıkların tutuklu yargılanmasına gerek olmadığını belirterek yargılanmadan kaçmayacaklarına ilişkin muteber kktc vatandaşı kefilleri tanık olarak dinletmek için talepte bulundu.
Mahkemeye 4. kez ara verilirken, meclisin damına çıkıp Afrika gazetesine zarar veren sanıklar için kefil olacak “muteber” kişilerden birinin milletvekili Bertan Zaroğlu olacağı duyumu alındı.

99 Paylaşımlar