Sennaroğlu Faşistlere Kefil Oldu

Afrika Gazetesi ve Meclis’e yönelik şiddet eylemi sergileyen sanıkların davası devam ediyor.

Dördüncü aranın ardından devam eden mahkemede, savcılığın tutuklu yargılanma talebine itiraz eden savunma tarafı tarafından kefil olarak on iki tanık dinlendi. Büyükkonuk Belediyesi Başkanı Ahmet Sennaroğlu da Belediye Meclisi’nin almış olduğu karar sonrası eyleme taşınan ve eylem sonrası tutuklanan belediye personeli için tanık olarak şahadet verdiği ve kefilliğe hazır olduğunu beyan etti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sennaroğlu, “Babam milletvekili. Büyükkonuk belediye başkanıyım. Gelirim aylık 8.400 lira, şirketlerim de var. Kendi adıma bir evim ve bir arabam var. Eşim çalışmıyor, iki çocuk babasıyım.” dedi ve belediye personeli sanık Bayram Ak’ın yargıdan kaçmayacağına kefil olduğunu söyledi.

Sanık avukatlarından Enver Öztürk tanıkların dinlenmesinden sonra mahkemeye hitap etti. Öztürk, “Sendikal eylemlerde de benzer olaylar oldu ama hiçbirinde tutuklu yargılanmadı. Benzer meselelerde benzer kararlar verilmelidir ki adaletsizlik inancı yaratılmasın.” dedi. Sanık avukatı, eyleme katılan yaklaşık 1000 kişi olmasına ve adli ihbar olarak alınabilecek pek çok fotoğrafın sosyal medyada mevcut olmasına rağmen sadece söz konusu altı kişinin “kurban” olarak seçildiğini söyledi.

Yapılan hitapların ardından mahkemeye 16:00’a kadar ara verildi, ara sonrası kararın açıklanması bekleniyor.

144 Paylaşımlar