FAŞİZME KARŞI ORTAK MÜCADELE (SOSYAL MEDYA)

ADL ÖZEL

M.A Talat’a Limasol’da ELAM tarafından yapılan saldırıya karşı, sosyal medya üzerinden barış ve kardeşlik mesajları yükselirken, faşizme karşı da öfke vardı. Birçok kişi ELAM’ın cezalandırılmasını ve kapatılmasın mesajları yükselmekte.

İşte bazı paylaşımlar:

 

Serkan Soyalan: Kıbrıs’ta fasizmin hortladıgı gece…Lanet olsun dunyadaki tüm fasist beyinlere…

Kamil İpciler:  faşizmin dili,dini,rengi,ırkı yoktur! faşizm bir gün türktür bir gün rum, bir gün ukraynadadır bir gün amerika’da.. Bu yüzden diyoruz ”faşizme karşı omuz omuza!”… Bugün faşizme karşı kıbrıslı rumlarla omuz omuza olma zaman

Emre Karahasan: Faşizmin mahvettiği toprak parçasında çözüme adımlar kala Elam denilen faşist örgütün saldırısı !
M.A.Talat ve yaralanan kişi/lere ve orada bulunanlara Kıbrıslılara geçmiş olsun…
Ayni gökyüzü altında faşist ırçılarla ayni havayı solumak utanç verici!
Faşist Elam’ı ve bu eylemi gerçekleştirenleri bir an önce yargı önüne çıkarmak Kıbrıs Cumhuriyetinin görevidir!
Kahrolsun Faşizm!!!

Doğuş Derya: Bu akşam Sayın Mehmedali Talat’ın konferansına yapılan ELAM saldırısı sonrasında Sayın Nicos Anastasiadis bu fanatik saldırıların asla cezasız kalmayacağını söyledi. PIK haberlerine göre Anastasiadis hükümet sözcüsü de sözkonusu saldıyı yapanların derhal tutuklanacağını söyledi. Sayın Talat da “biz barış kültürünü inşa etmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. HER TÜRLÜ IRKÇILIĞA HAYIR, VE ELBETTE Kİ KIBRIS’TA BARIŞ ENGELLENEMEZ!

Kamil İpciler: CTP gençlik örgütünün referandum dönemi ülkücülerin saldırısına uğradığını biliyoruz.. Ve yine ayni partinin ”sağ sol cepheleşme değil, tüm toplumla bütünleşme” diye pankart açtığını da biliyoruz (sanırım 2004.ve bu utanmazlıkda Talat’ın da barmağı vardı..) Sene 2013, CTP’li meclis başkanı Sibel Siber Ülkü Ocakları’nın ziyaretini kabul eder ve bunu eleştirenlere ise yanıt ”demokrasinin gereği” olur… Lütfen, böyle sağlam bir tokat atın gendinize, uyanasınız.. Bugün Talat diyor ki ”güney yönetimi faşist grupları yasaklasın” .. demekki faşizmle mücadelenin bütünleşmeyle,toleransla,özgürlükle olmayacağının farkında.. biz de diyoruz ki ; ”kuzeyde hazır hükümettesiniz, faşist örgütlenmelerin önünü yasaklarla cezalarla kesin”… bu fanatiklerin kuzeyde güneyde yaptıkları yapacakları ortada.

 

Nuri Sılay:  Bir de yakın tarihe gelelim, tam bir sene önce Ülkücüler Arasta’da eylem yapmıştı…

“Eylem sırasında Arasta’da alışveriş yapan az sayıdaki Rum büyük tedirginlik yaşadı. Eylemcilerin arastaya girişi ile korkuya kapılan Rumlar dükkanlara sığındı. Rumlara hakaret eden eylemcilere müdahale eden esnafa ise eylemciler sert çıktı. … Bir araç hasara uğratıldı…. Aracının ülkücü bazı gençler tarafından kasıtlı olarak hasara uğratıldığını söyleyen araç sürücüsü, olay esnasında 4 yaşındaki oğlunun da araçta bulunduğunu söyledi”

Celal Özkızan: kıbrıs müzakereleri için güven artırıcı önlem önerim : güneyde başta elam olmak üzere faşistleri ve kuzeydeki faşistleri (ki bu kuzeydeki faşistler, 40-50 kişilik faşist elam örgütünün saldırısından sonra “aha görün işte bu barış yapmaya çalıştığınız rumları” derler ve şunu (http://www.havadiskibris.com/Haberler/kibris/ulkuculer-arasta-yi-dagitti/2900 ) unuturlar) ara bölgedeki taksim sahasına toplayalım. kuzeyden gelen faşistlere “bu urumlar türklere sövdü”, güneyden gelen faşistlere da “bu türkler helenizme küfretti” diyelim. sonra bunları gendi hallerine bırakalım. mümkünsa ab/unops/undp bu projem için bol miktarda çekirdek parası fonlasın ki biz da sahanın kenarında oturup keyifle izleyelim.

 

Yusuf Alkım: Güneyde faşist ELAM, kuzeyde faşist ülkücüler… Güneydeki yönetime faşistlere karşı tedbir alma hatta başlarını ezme çağrısı yapan arkadaşlar acaba kuzeyde hazır hükümetteyken faşist yapılanmaları yasaklamayı düşünüyorlar mı? Ama doğru siz daha geçenlerde onları makamlarınızda ağırlayıp gülücükler saçmıştınız değil mi?! İki tarafın egemenleri de, onların işbirlikçileri de iki yüzlü davranmaya devam ediyor.

Celal Özkızan: faşist elam işbaşında.. bu pisliklerin iki halkı birbirine düşürmelerine izin vermememiz lazım..

Sevim Basri:  Şimdi daha da güçlü BARIŞ diyelim! KIBRIS’TA BARIŞ ENGELLENEMEZ!

Pembe Behçetoğulları: M. Ali Talat’a güneyde ELAM tarafından saldırı olmuş; bozuk yumurta atılmış; KC ELAM’ı kınamış; ELAM basın sözcüsü eylemimiz sembolikti demiş. Semboliğin yeni anlamı için ELAM’a teşekkürler!!!! Faşizan/ırkçı hareketleri yarım ağız kınamakla olmaz bu işler; bu tür eylemlerin ‘suç’ olarak tanımlanması gerekir. NOKTA!

İsmail Özuçar: Günayde ELAM neyse kuzeyde bu genç mücahitler de odur… Ha genç mücahitler daha komiktir ama ikisi de faşisttir… Her ikisi de halka mal olan örgütler değil! Faşizme inat yaşasın hayat!!

Abdullah Korkmazhan: Sn Mehmet Ali Talat’a yapılan ırkçı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Faşist ELAM örgütü derhal kapatılmalıdır.

Muhittin Tolga Özsağlam: Limasol’daki saldırı karşılaştığımız ilk saldırı değil son da olmayacak! Ancak bu tür saldırılar barış mücadelemizde yılgınlık yaratmamalı! Olayı tüm Kıbrıslı Rumlara mal etmek doğru değildir! 1960’lı yıllarda savaş ve kan isteyenler yine azdılar ancak hegemonyalarını kurmuşlardı! Artık buna müsade etmemeliyiz! Kıbrıs’ta inadına barış diyoruz

Münür Rahvancıoğlu: Başkasının faşisti “kaka” sizin faşistiniz “cici” ise eğer; bu işte bir aksilik vardır. Faşizme karşı mücadele önce kendi içinizden başlamalıdır… FAŞİST ODAKLAR KAPATILSIN! http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/127991/PageName/KIBRIS_HABERLERI

 

 

 

 

53 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply