Feci Cinayet: Çayırova’da Bir Emekçi Beton Mikserine Düştü

Ülkemizde sendikasız çalıştırılan emekçiler, iş güvenliği önlemlerinin alınmamasının kurbanı olmaya devam ediyor. Son olarak Çayırova’da bir emekçi, kaza denilemeyecek, korkunç bir cinayete kurban gitti.

Kıbrıs Gazetesi’nden Ayşe Bulut’un haberine göre;

İskele’ye bağlı Çayırova’da faaliyet gösteren Uçanok şirketine ait şantiyede, dün akşam saatlerinde yaşanan iş kazasında 39 yaşındaki emekçi İdris Dahili’nin ana beton mikserinin içine düşmesi sonucu yaşamını yitirdi. İşçinin bedeni, karıştırıcıda yoğrulan harçla birlikte mikserin içinden çıktı. Polis, yürüttüğü soruşturmada, olayda ihmali görülen S.B.’nin(E-37) tutuklandığını ve soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Olay, dün akşam saat 19.00 sıralarında Uçanok şirketine ait şantiyede meydana geldi.

İddialara göre, şantiyede temizlik görevlisi olarak çalışan ve yaklaşık 15-20 metre yüksekliğindeki beton ana mikserinin (karıştırıcı) üzerine çıkan yabancı uyruklu emekçi, dengesini kaybedip
karıştırıcının içine düştü.

İşçinin bedeni, karıştırıcıda yoğrulan harçla birlikte mikserin içine boşaltıldı. Mikser, daha sonra inşaat alanına gitmek için şantiyeden ayrıldı. Bir süre kendisinden haber alamayan arkadaşları, ana mikserin kapağının açık olduğunu fark etti ve şahsın yoğrulan harcın içine düşmüş olabileceğinden şüphelendi. Beton mikseri, şantiye alanına geri çağrıldı ve yükünü boşalttıktan sonra yaşanan iş cinayeti ortaya çıktı.

(Kıbrıs Gazetesi)

105 Paylaşımlar