Gazeteci Çağda’yı Şikayet Eden Kişi AKP Misyoneri Çıktı

Kamuya açık bir alanda kendisi ve ailesinin fotoğrafını çektiği için gazeteci Hasan Çağda’yı polise şikayet edip, Çağda hakkında dava açılmasına neden olan kişi, TC Elçiliği ve kktc Eğitim Bakanlığı ortaklığıyla ülkemizde Din Bilgisi öğretmeni olarak görevlendirilen bir AKP misyoneri çıktı. Bir gazetecinin fotoğraf çektiği için tutuklanıp yargılanabilmesine yol açan yasal düzenlemelerin, Başbakan Tufan Erhürman’ın daha önceki özel çabalarıyla yürürlüğe girdiği biliniyor.

İşsiz Öğretmenler Varken.. 

Ülkede binlerce işsiz öğretmen varken TC Elçiliği’nin  görevlendirdiği öğretmenlerin okullarımızda çalışmaya devam etmesi ise anlaşılır gibi değil. Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit’in konuyla ilgili ne yapacağı merak konusu haline gelmiş durumda.

Şikayetler Hasır Altı

Gazeteci Hasan Çağda hakkında şikayetçi olan öğretmen ile ilgili bir çok şikayetin de Eğitim Bakanlığı tarafından hasır altı edildiği iddia ediliyor.

Elçilik Var, Polis Aslan Kesildi

Kadına şiddet olaylarında şikayetçi olanları eve gönderen, hayvanlara şiddet uygulayanları görmezden gelen,  gazete ve gazetecilere yapılan saldırıları izlemekle yetinen, meclisin damına çıkıp bayrak sallayanları hala bulamayan polis teşkilatının  bu olaydaki tavrı ise, işin içinde TC Elçiliği’nin olmasına yoruluyor.

 

 

0 Paylaşımlar