Girne Emirnamesi Değişikliği ile İlgili Toplantı Ertelendi

Girne 2. Bölge Emirnamesi değişikliği ile ilgili Şehir Planlama Dairesi’nin çağrısıyla yarın saat 10:30’da GAÜ’de yapılması planlanan toplantının, Şehir Planlama Dairesi’nin resmi sitesinden yapılan açıklamayla ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi

 Bu erteleme kararında; Emirname değişikliğine karşı kurulan Girne Vatandaş İnisiyatifi’nin Çatalköy, Lapta ve Alsancak Belediye Başkanları’nı bugün sabah ziyaret etmesinin ve ardından Girne’de yapılan eylemin etkili olduğu görülüyor.

Ertelenme ile ilgili yaşanan gelişmelerin eylemin sürdüğü sıralarda yaşandığı tahmin ediliyor.

Belediye Başkanları: “Emirname Değil İmar Planı”

Ankaradegillefkosa.org’un elde ettiği bilgilere göre; Girne Vatandaş İnisiyatifi’nin belediye başkanlarına yaptığı ziyaretlerin ardından, Girne’de bulunan Leymosun Kültür Evi’nde buluşan Girne kentinin belediye başkanlarının Kutlu Evren’i arayarak bu toplantının iptalini istedikleri öğrenildi.

Toplantıya Girne, Lapta ve Esentepe Belediye Başkanları’nın katıldığı; Alsancak Belediye Başkanı’nın destek mesajı içeren mektup gönderdiği belirtilirken, Çatalköy Belediye Başkanı’nın ise telefonla destek verdiği bilgisi alındı.

Ayrıca Belediye başkanlarının yaklaşımının, emirname değişikliği yapılmasının yerine, yeni bir İmar Yasası çıkarılmasının doğru olacağı yönünde olduğu da ADL’nin elde ettiği bilgiler arasında.

 

 

30 Paylaşımlar