GREVDEKİ TAŞEL’DEN YASADIŞI MAL ÇIKIŞI ENGELLENDİ

Dün süresiz greve girdiğini açıklayan Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu’na (DEV-İŞ) bağlı EMEK-İŞ sendikasının örgütlü olduğu Taşel İçki Fabrikası’ndan bugün sabah saatlerinde içki yüklü bir tır Mağusa Gümrük Şube Amirliği’nden gerekli izinleri alınmadan çıkarılmak istendi.

Mağusa Gümrük Şube Amirliği İhracat Şubesi’ne hiçbir bildirim yapılmayıp gerekli izinler alınmadan, gümrüksüz olarak dışarıya çıkarılmak istenen ve eylem çadırında nöbet tutan çalışanlar tarafından farkedilen içki yüklü tırın çıkışını engellemek için sendika yetkilileri burada toplandı.

DEV-İŞ yetkililerinin ardından Gümrük Çalışanları Sendikası (GÜÇ-SEN) da olaya müdahale etti. GÜÇ-SEN Başkanı Erol Emin, Taşel’e gelerek DEV-İŞ’e tam destek belirtti. Emin, yapılan işlemlerin yasal olmadığını belirtti.

Daha sonra olay yerine çağrılan polis, tırın fabrikadan çıkışını engelledi.

EMEK-İŞ sendikası, örgütlü olduğu Taşel Ltd’de üyelerinin haklarını korumak ve toplumun mal varlıklarına sahip çıkmak için 1 günlük uyarı grevi başlatmış ve yaşanan sorunun çözümüne yönelik işveren tarafından hiçbir adım atılmaması sonucunda Pazartesi günü saat 7.30’dan itibaren süresiz grev kararı almıştı.

1

34 Paylaşımlar