GÜÇ-SEN: Mağusa Limanı Gezme veya Araba Görme Yeri Değildir

Gümrük Çalışanları Sendikası hükümete çağrı yaparak, limana girişleri acil olarak denetim altına alması gerektiğini kaydetti. Sendika, halka da çağrıda bulunarak, limanın gezme veya araba görme yeri olmadığını kaydetti. Açıklama şöyle:

Hükümete ve halkımıza açık çağrımızdır. Ülke ithalatının yüzde 80’ı ve ihracatın da yüzde 95’i Mağusa limanından gerçekleşmektedir.

Ülkenin şu anda acil ihtiyacı olan gıda, ilaç, tıbbi malzeme ve dezenfektanların yüzde doksanının bu limandan girişi yanında ekonominin çarklarının döndüğü ana merkez durumundadır Mağusa limanı.

Hükümete açık çağrı yapıyoruz…

Limana girişleri acil olarak denetim altına alın! İşi olmayan limana girmesin! Sadece gümrük ve liman çalışanları ile paydaşlar giriş yapabilsin. Ayrıca halkımıza da açık çağrı yapıyoruz. Mağusa limanı gezme veya araba görme yeri değildir. Herkes sabırlı olsun.

İşlemler tamamlandığı zaman herkesin mali görevliler tarafından teslim edilmesi gereken kişi ve işletmelere teslim edilecektir. Mağusa Gümrük ve Liman sahasında olabilecek bir korona vakası, ülkenin ana damarına bıçak saplamakla eşdeğer olacaktır. Gerekli önlemleri alalım ve lütfen duyarlı olalım.

8 Paylaşımlar