Halk Kararlı: Derinya Kapısı Açılsın!

ADL Özel

Ülkemizde halkların kardeşliği ve barış inancıyla Mağusa’da eylem düzenlendi. Geçişlere kapalı olan Derinya sınır kapısının açılması için Derinya sınır kapısı önünde yapılan eylem, eşzamanlı olarak Kıbrıs’ın güneyinde de gerçekleştirildi.

Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Elenlerin diyaloğunu geliştireceği ve iş birliğinin artacağı inancıyla gerçekleştirilen eyleme Bağımsızlık Yolu da destek verdi.

image1

Yoğun bir katılımın gözlemlendiği eylemde, eylemcilerin uzun bir yürüyüş yapmasına rağmen kapalı olan Derinya geçiş kapısına geldiler. Eylemde Mağusa İnisiyatifi’nden Okan Dağlı’nın yaptığı konuşmada Derinya geçiş kapısının açılmasıyla bölgedeki ekonomik sıkıntıların giderilmesine katkı sağlanacağını, ayrıca kentten genç nüfusun göç etmesini engelleneceğini de söyledi.

1431772917

Mağusa İnisiyatifi, MASDER, MAGEM, MAKAMER, Mağusa Kültür Derneği, Antik Mağusa Vakfı, Kıbrıs Havaları Derneği, FEMA, Aydınlık Yarınlar Hareketi, Kıbrıs Akademik Diyalog, KTSO, KTTO, KTEZO, Kıbrıs Türk Tabipler Odası, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği, KTÖS, GÜÇ-SEN, DEV-İŞ, DAÜ-SEN, Baraka, BKP, YKP, TDP, CTP, Bağımsızlık Yolu imza koyduğu ortak basın açıklamasını Okan Dağlı okudu.

 

 

51 Paylaşımlar