Halk Korkusu Dinçyürek’e Yalan Söylettirdi

Dün akşam Genç Tv’de yayınlanan Mustafa Alkan Soruyor adlı programa katılan bağımsız milletvekili Hakan Dinçyürek, meclise TDP milletvekili Zeki Çeler tarafından sunulan Özel Sektörde Zorunlu Sendikalaşma Yasası ile ilgili bir vatandaşın sorusuna verdiği yanıtta, kendisine önceden bilgi verilmediğini, yasayı meclise sunulduğu anda gördüğünü ve okuma fırsatı olmadığını ifade etti.

Bunun üzerine AnkaraDeğilLefkoşa ekibi tarafından, TDP milletvekili Zeki Çeler’e ulaşarak konuyla ilgili bilgi alındı. Alınan bilgiler ışığında Çeler yasayı 20 Nisan’da (yasa 2 Mayıs’ta sunulmuştu) tüm milletvekillerine e-mail yoluyla gönderdiği ortaya çıktı.

Çeler, gönderdiği mail ile ilgili bilgileri de bizlerle paylaştı.

Gönderiler, Zeki Çeler’in yasayı 20 Nisan’da tüm milletvekillerine ve meclise gönderdiğini ortaya koydu. Halkı yanıltmaya çalışarak özel sektörde çalışanların tepkisini üzerinden atmaya çalışan Dinçyürek’e çağrımız, emekçiden ve halktan korkusundan yalan söyleyerek değil, bundan sonraki süreçlerde onurlu bir duruş ortaya koyarak kurtulmasıdır. Özel sektör emekçisinin sendikalaşmasına engel olmanın vebali, yalanla örtülemeyecek kadar ağırdır.

İşte Zeki Çeler’in tüm vekillere ve meclise gönderdiği o mailler;

mailler 1 mailler 2 mailler 3 mailler 4 mailler 5 mailler 6 mailler 7

59 Paylaşımlar