Halka Zam, Sermayeye Destek

Elektriğe ve benzine yapılan zamlarla asgari ücretten sonra halka bir darbe daha vuranlar ve yapılan zamları savunmaya çalışanlar bir yana dursun, konu sermayeye destek olunca hükümet maddi sıkıntıların engel teşkil etmesine izin vermiyor.

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’ın “GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü” ile ilgili yaptığı destek çağrılarını Başbakan Erhürman karşılıksız bırakmadı.

Akpınar’ın 13 Nisan tarihinde “Başbakanımız Sn Erhürman’a annemin ameliyatı sırasında sesleniyorum. GAÜ Karpaz Yaşam Kampüsü bugün bölgede yaşama geçecek olan ülkenin en büyük yatırım programıdır ve devam edecektir. Öz kaynağımızla ve devletin desteği olmadan” ifadelerini kullandığı sitem dolu destek çağrısı mesajı karşılık buldu.

Akpınar’ın Erhürman’ı duygulandıran o mesajı…

Erhürman, dün, yani zamların açıklandığı gün, sermayenin ayağına giderek destek sözünde bulundu.

Erhürman’ın ziyaretini ve aldıkları destek sözünü sosyal medya hesabından duyuran Serhat Akpınar, “Başbakanımız ve Hükümetimizle birlikte Girne Amerikan Üniversitesinin Karpaz Yaşam Kampüsünün gelişimine yönelik desteklerine sonsuz teşekkür ediyorum. Devletimizin ve Hükümetimizin, artık attığımız adımların gerek bölge gerekse de KKTC için ne denli önemli olduğunun farkına varması ve destek verecek olmaları umut verici” ifadelerini kullandı.

57 Paylaşımlar