HALKEVLERİ’NDEN KUTLAMA MESAJI

Türkiye’deki devrimci mücadelenin önemli odaklarından biri olan Halkevleri TDP, BKP ve Baraka’nın Lefkoşa’da elde ettiği seçim zaferi dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Mesajda yerel seçim zaferi selamlanırken şu ifadelere yer verildi: “Yıllardır Kıbrıs’ta Ankara hükümetleri, on yılı aşkın zamandır AKP iktidarı ve Kıbrıs hükümetleri tarafından azgınca uygulanan neo-liberal talan, kültürel asimilasyon, dini gericilik ve ekolojik tahribata karşı yürütülen mücadelede kazanılan başarı oldukça önemlidir.”

Kıbrıs’ta kazanılan her zaferin Türkiye’deki devrimcileri de sevindirdiği belirtilem açıklamada “Bilinmelidir ki; “Bağımsız Kıbrıs” şiarı, neoliberal, gerici, emperyalist ve işbirlikçi politikalar karşısında Türkiye ve Ortadoğu Halklarının bağımsız, devrimci  mücadelesinin önemli bir parçasıdır. Bu mücadelede kazanılan her başarı Türkiyeli devrimcileri sevindirmekte, umutlandırmaktadır” denildi.

 

 İşte açıklamanın tam metni:

“Halkevleri olarak Lefkoşa’da kazanılan seçim zaferi dolayısıyla Kıbrıs’lı dostlarımızı selamlıyoruz.

Kıbrıs’ta baskıcı ve emek düşmanı politikalara karşı bağımsızlık, eşitlik ve özgürlük mücadelesi veren Baraka’dan arkadaşlarımızı, yerel seçimlerde Lefkoşa’da elde etmiş olduğu başarıdan dolayı kutluyoruz.

Yıllardır Kıbrıs’ta Ankara hükümetleri, on yılı aşkın zamandır AKP iktidarı ve Kıbrıs hükümetleri tarafından azgınca uygulanan neo-liberal talan, kültürel asimilasyon, dini gericilik ve ekolojik tahribata karşı yürütülen mücadelede kazanılan başarı oldukça önemlidir.

Bilinmelidir ki; “Bağımsız Kıbrıs” şiarı, neoliberal, gerici, emperyalist ve işbirlikçi politikalar karşısında Türkiye ve Ortadoğu Halklarının bağımsız, devrimci  mücadelesinin önemli bir parçasıdır. Bu mücadelede kazanılan her başarı Türkiyeli devrimcileri sevindirmekte, umutlandırmaktadır.

Bu daha başlangıç mücadeleye devam!”

93 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply