HAYDİ BAĞIMSIZ KIBRIS’I HAYKIRMAYA

Türkiye’nin ikinci müdahalesi ile işgalin ve bölünmüşlüğün kalıcılaştıran tarih olan 14 Ağustos’ta Baraka ve TDP-Gençlik’in organize edeceği Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin de destekleyeceği ‘Bağımsız Kıbrıs’ eylemi gerçekleştirilecek.

 

Örgütlerden yapılan açıklama şöyle:

Bugüne kadar her coğrafya ve her toplum konumları gereği farklı işgalciler tarafından işgal edilmiş, sömürülmüş ayrıca emperyalist güçlerin sözde demokrasi ve barış safsataları ile kandırılmıştır. Kıbrıs adasında bugün süregelen işgal sadece emperyalistlerin eli ile değil aynı zamanda yerli ve bölgesel işbirlikçilerin de desteği ve ürettiği politikalar ile devam etmektedir. Sistem her zaman mevcut işgalcileri destekleyen işbirlikçiler, fırsatçılar kısacası düzene karşı koyamayacak korkaklar üretmeye devam etse de bizler bağımsızlık mücadelesi vermeye devam edeceğiz.

Ada genelinde Yunanistan, Türkiye, BM, NATO, İngiltere kısacası bütün emperyalist ve işgalci güçlere karşı verilen bu kavga Kıbrıs adası üzerinde yaşayan bütün halkların ortak bir mücadelesi haline dönüşmeye devam ettikçe güçlenecek; ve kazananlar sadece Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Elenler olmayacaktır. Zafer Kıbrıs adası üzerinde yaşayan ve bu mücadeleye destek olan bütün halkların ortak zaferi olacaktır.

14 Ağustos 1974’te Türkiye tarafından ikinci bir askeri harekat düzenlenmiş ve büyük bir sömürü planının ilk adımı olan Yeşil Hat daha belirgin bir hale gelmiştir. Bunu takip eden yıllar boyunca, çeşitli asimilasyon ve sömürge politikalarıyla Kıbrıslı Türklerin direnci kırılmaya çalışılmıştır. Aynı zamanda Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan tüm halklar bu politikaların altında ezilmiş ve varoluş mücadelesinin bir parçası haline gelmişlerdir.

İşgalin, asimilasyonun, sömürünün, kültürel erozyonların karşısında duran herkesi 14 Ağustos günü bir kez daha ve bu kez dünden daha gür şarkılarımız, daha yükseğe ulaşmış yumruklarımız, daha inançlı sloganlarımız ile asimilasyona, sömürüye ve işgale karşı dur demek için Göçmenköy’e davet ediyoruz.

Yaşasın Halkların Kardeşliği,
Yaşasın Tam Bağımsız Kıbrıs,
Yaşasın Savaşsız Ortadoğu!

Organizasyon: TDP Gençlik Örgütü, Baraka Kültür Merkezi

Destekleyen: Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply