Hayvan Hakları Aktivistleri, Sirk Protesto Eylemini İptal Etti

Altın Patiler tarafından bugün saat 13.30’dan itibaren YDÜ’de gerçekleştirilmesi planlanan “Sirk protestosu”, sirkte kullanılacak hayvanların adaya girişine izin verilmediği ve sirkte hayvan kullanılmayacağı gerekçesi ile iptal edildi.

Açıklamada, sirkte hayvan kullanılacağının biletler üzerinde duyurusunun yapıldığı, ancak hayvanların adaya girişinde sorun yaşanıldığı için hayvanların kullanılmayacağı söylenerek, organizasyona bir kez daha tepki gösterildi.

Altın Patiler’in açıklamasında, “Adamiz genelinde sayili egitim kurumlarindan olan YDU, gun gectikce hayvanlarimiza karsi olumsuz yonde ilerleme sarfediyor” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Baraka Kültür, Bağımsızlık Yolu, Sessiz Kullar Derneği,CTP Girne Örgütü ve Kuir Kibris Derneği’ne süreçle ilgili desteklerinden ötürü teşekkür edildi.

Altın Patiler’den yapılan açıklama şöyle:

“Dün YDÜ’deki görevlilerden alınan bilgilere göre Türkiye’den gelen ekibin yanında 2köpek ve piton yilanlarinin olduğu bilgisine ulasmistik. Hatta güvenliklerin ifadesine göre “sadece köpekle yılan” denmişti. Daha sonra edinilen bilgiye göre 2köpekle yilanlarin adaya giris yapamadigini, adadaki hayvanlarin kullanilacagi bilgisine erismistik. Sabahki görüşmemize dayali olarak aldigimiz son bilgiye göre son ana kadar sirkte hayvan kullanilacak olmasina rağmen hayvanlarin adaya girisi engellenmistir.

*Bazi sebeplerden ötürü adaya girisi yapilamayan hayvanlar eğer izin verilmiş olunsaydi yarin sirk hayvanlarla olacakti.

*Adamiz genelinde sayili egitim kurumlarindan olan YDU, gun gectikce hayvanlarimiza karsi olumsuz yonde ilerleme sarfediyor.

* Dünkü eylem cagirisindan sonra YDU’den geri dönüt aldik. Can dostlarimizin eğlence kaynağı edinilmesine dair olusturulan tepkilerimiz sonucunda olasi bir eylemde hakkimizda yasal islem baslatilacak denmisti. Eylemin iptalinin baslica sebebi, bahsi gecen hayvanlarin “ADAYA GİREMEMESİ” olmaktadir. Hic bir tehditten veya korkutma cabalarindan dolayi degildir.

*Son ana dek adaya girisi planlanan ve dağıtılan davetiyeler dahi ilk baslarinda hayvanlarin yer almasina rağmen son anda iptal ediliyor olmasindan dolayi sessizliğini koruyan örgütler de bizi sasirtmistir.

Tekrardan böyle bir gereksiz HAYVANLI SİRKİN ADADA GERCEKLESMESINE DAIR HERHANGI BIR DUYURU BİLGİMİZE ULASIRSA PESINI BIRAKMAYACAGIZ.

Son ana dek bu sirkte “hayvan” kullanilacakti ve bir sans eseriyle BU SİRKTE HAYVAN KULLANILMAYCAKTIR.

Hic bir kurum,kurulus veya özel birime karsi korkuyla hareket etmediğimizi kamuoyuna duyururuz.

Aşagida ismi belirtilen örgütlere desteklerinden dolayi teşekkürü borç biliriz.

*BARAKA
*Bağımsızlık Yolu
*Sessiz Kullar Derneği
*Kuir Kibris Derneği
*CTP Girne Örgütü

ALTIN PATILER SOKAK HAYVANLARINI KORUMA VE KURTARMA DERNEĞİ”