Hükümet Patronların Karı Uğruna Tedbirleri Yumuşatmaya Başladı: Özel Sektördeki Faaliyetlere Verilen Ara Sadece 1 Hafta Daha Uzatıldı!

Hükümetin Koronavirüs mücadelesi kapsamında, özellikle son 2 hafta içinde attığı adımlarla aslında halkın nabzını yokladığı tahminlerinin doğru olduğu bugün alınan Bakanlar Kurulu kararlarında kanıtlanmış oldu.

Neden Özele Farklı Kamuya Farklı?

Bugün alınan kararlarda kamudaki idari izin 30 Nisan’a kadar uzatılırken, özel sektörde 17 Nisan’a kadar uzatıldı.

Alınan garip karar, “Kamuda çalışanların bulaşma/bulaştırma riski varken, özel sektörde çalışanların bu riski yok mu?” sorusunu akıllara getirdi.

Kamu çalışanlarına ilişkin kararda “İta amirinin direktifiyle gerekirse görece çağrılabilir” ibaresinin ise özel sektör çalışanlarında oluşacak olan tepkinin gazını almak ve özel sektördeki faaliyetlerin tekrar başladığı koşullarda patronların işlerinin aksamaması için konulduğu tahmin ediliyor.

Uzmanların tüm uyarılarına rağmen UBP-HP hükümeti ultra zenginlerin karları azalmasın diye, zaten çoğu halkın baskısıyla alınan tedbirleri yumuşatmaya başladı.

UBP-HP patronların karı için halk sağlığını tehlikeye atmaktan geri durmayacağını bir kez daha gösterdi.

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu da bugün yaptığı açıklamada hükümetin bu sinyali verdiğinin altını çizmişti:

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Rahvancıoğlu: Hükümet Zengin Kesimlerin Çıkarları İçin Tedbirleri Gevşetme Sinyali Veriyor

69 Paylaşımlar