İfade Özgürlüğü Düşmanı Erdoğan, Afrika Gazetesini Hedef Gösterdi

Kendi ülkesinde ifade özgürlüğüne karşı verdiği mücadele ile nam salan Tayyip Erdoğan, ülkemizde yayın yapan Afrika Gazetesi’ne de kafayı taktı.

Afrika Gazetesi’nin bugünkü “Türkiye’den Bir İşgal Hareketi Daha” manşeti üzerine açıklama yapan Erdoğan, Afrika Gazetesi’ni hedef gösterdi.

“Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimin bunlara bir cevap vermesi lazım” sözleri ile Afrika’ya karşı açık bir linç kampanyası çağrısı yapan Erdoğan, “”Kuzey Kıbrıs’ta bir pespaye gazete ahlaksızca başlık atmış. Ben KKTC’deki kardeşlerimi tavır almaya davet ediyorum. Türk ordusunun Kıbrıs’tan sonra yeni bir işgal yaptığını söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır, ne edepsizliktir” ifadelerini kullandı.

Son Çabaları Halktan Destek Görmemişti

İfade özgürlüğünün resmi devlet görüşlerinin dışında görüş beyan edilebilmesi anlamına geldiğini kavrayamayan faşist çevreler geçtiğimiz aylarda da Afrika Gazetesi’ne karşı linç kampanyası yürütmüş, ancak kışkırtmaya çalıştıkları Türkiye kökenli insanlarımızdan destek bulamamışlardı.

Erdoğan’ın başka bir ülkede yayın yapan bir gazeteyi hedef gösteren açıklamaları,  Türkiye ve Ortadoğu’da etnik farklılıklar üzerinden yarattığı gerilim ve savaş ortamını ülkemizde de yaratma çabası olarak yorumlandı.

269 Paylaşımlar