İki Büyük Otelden İşçilere İstifa Şantajı: “Etmezseniz Lojmandan Atarız”

Kıbrıs Postası’nın haberine göre; iki büyük otel, “çalışanlarını işten çıkarıyor, istifaya zorluyor!”

“Verilecek Devlet Katkısı Otelin Hesabına Yatarsa Ulaşamayacağız”

Girne ve İskele’deki iki büyük otelin, çalışanlarını istifaya zorladığı ve işten çıkarttığı iddia ediliyor. İşçiler, devletin vereceği destek ödeneğinin, otelin hesabına yatırılması halinde, çalışanın bu paraya ulaşamayacağını söyledi.

çalışanlar, “Hepsimizi istifaya zorluyorlar, işten çıkarttıkları da var fakat resmi daireler çalışmadığından ötürü yaşananları resmiyete dökemiyorlar” dedi. 

“İstifa Etmezseniz Lojmandan Atarız”

Devletin vereceği destek ödeneğinin, otelin hesabına yatırılması halinde, çalışanın bu paraya ulaşamayacağını söyleyen işçiler, “Şu an bazı Pakistanlı ve Bangaldeşli işçileri, istifa etmemeleri halinde ‘lojmandan atarız, konsolosluğa şikayet ederiz’ diye tehdit ediyorlar. İstifa eden personelin ise lojmanda kalmasına izin verdiler fakat yasak biter bitmez lojmanladan çıkın dediler” şeklinde feryat etti. 

“Otelin Yükünü Çeken İşçiler Zorla İşten Çıkarılmaya Çalışılıyor”

Girne’deki otelin 100 kişiyi işten çıkarttığını, 140 kişiyi de çıkartmaya çalıştığını ifade eden işçiler, “Otel açıldığı günden beri emek veren işçileri, bu zor günlerinde işten çıkartmaya çalışıyorlar. Hepsinin borcu – harcı var, bakmakla yükümlü oldukları aileleri var” ifadelerini kullandılar. 

242 Paylaşımlar