“İki Sınıf Var: Emeği ile Geçinenler ve Emeği ile Geçinenlerin Sırtından Geçinenler! Hükümeti ile Muhalefeti ile Hepsi de Kimden Yana Olduklarını Gösterdiler”

genel sekreter
genel sekreter

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, yaptığı açıklamada “Emekleri ile geçinenler ve emekleri ile geçinenlerin sırtından geçinenler. Birinden yana değilseniz diğerinden yanasınız!” ifadelerine yer vererek pandemi döneminde hükümette bulunan partileri ve ana muhalefeti eleştirdi.

Açıklama şöyle:

İki sınıf var:

Emekleri ile geçinenler ve emekleri ile geçinenlerin sırtından geçinenler. Birinden yana değilseniz diğerinden yanasınız!

Pandeminin başından beridir Bağımsızlık Yolu olarak; herkese asgari gelir güvencesi, kira ve borçların faizsiz dondurulması, kapalı kalınan süreler için elektrik, su, internet ve telefonun ücretsiz olması, sağlık için ihtiyaç duyulan otel ve hastanelerin kamulaştırılması ve bunların servet vergisi yoluyla ultra zenginlerden finanse edilmesi gerektiğini ısrarla yineledik.Bir yıl önceki UBP-HP hükümeti de, şimdiki YDP-UBP-DP azınlık hükümeti de bu taleplere kulak tıkadı. Onların emekleri ile geçinenlerin sırtından geçinenlerin temsilcileri olduklarını biliyoruz.

Ama kriz zamanları keskin zamanlardır, her nabza şerbet veren ve ortaya karışık tavırlar sürdürülemez hale gelir. Hükümetler bu taleplere kayıtsız kalırken, Meclis içi muhalefet de farklı bir tutum takınmadı, hatta CTP daha da ileri gidip bu taleplere itiraz etti. Böylece hükümeti ile muhalefeti ile hepsi de kimden yana olduklarını gösterdiler.

Bugün Ali Pilli’ye “önceden haber verilmeden görevden alındığı için” ayıp edildiğini söyleyip karalar bağlayanlar, bilmiyorlar mı ki; bu ülkenin işçi sınıfı rutin olarak messenger’den, whatsapp’tan ve sms ile gelen mesajlarla durdurulur işten? UBP’nin milletvekiline gösterdiğiniz hassasiyetin yüzde birini kasiyere, muhasebeciye, benzinciye, inşaat işçisine, banka memuruna, sekretere gösterseydiniz keşke.

Üstelik efendi ne maaşını kaybetti, ne kira derdi var! Ama siz görmek istemeseniz, duymak istemeseniz, bilmek istemeseniz de iki sınıf var! Emeği ile geçinenler ve emeği ile geçinenlerin sırtından geçinenler. Birinden yana değilseniz diğerinden yanasınız! Ve emekçilerin öfkesi büyüyor! Kaybedecek şeyleri olanlar düşünsün gerisini çünkü emekçilere kaybedecek bir şey bırakmadınız!

89 Paylaşımlar