İki toplum yeniden ağaçlandırma için birlikte çalışacak

Φωτια στον Σαιτα //Fire at Saitas Village

Geçtiğimiz günlerde Trodos’daki Solea bölgesinde çıkan –ve hala devam eden- büyük yangının sonucunda oluşan doğa tahribatının giderilmesi için Kıbrıslı Elen ve Kıbrıslı Türk siyasi partiler birlikte çalışacaklarının sözünü verdi.
Kıbrıslı Elen ve Kıbrıslı Türk siyasi partiler, yangınlarla ilgili endişelerini dile getirirken bölge halkıyla işbirliği içerisinde olunması gerektiğinden bahsetti. Öte yandan yangın sırasında yaşamını yitiren iki itfaiye görevlisi için de derin üzüntü duyduklarını dile getirdiler.
Siyasiler tüm Kıbrıslıları, “ortak çevre ve ormanlarımızı” korumak için aktif bir dayanışmaya ve tahribata uğramış tüm bölgeleri birlikte yeniden ağaçlandırmaya çağırdı.
Kıbrıslı Elen ve Kıbrıslı Türk parti temsilcileri, herzamanki toplantılarını gerçekleştirmek için Çarşamba günü Ledra Palace’da buluştu.
Ortak Bildiri’ye göre taraflar “Akıllıca yapılandırılmış bir federal çözümün ülkemizdeki tüm Kıbrıslılar için uzun ve istikrarlı bir gelişme garanti edeceğini ve bunun kalıcı bir çözüm olması gerektiği” konusunda hem fikir oldu.

Haberin orjinali:

Parties on both sides pledge to work together on reforestation


 

174 Paylaşımlar