İngiliz Elçiliği Önünde Protesto Gerçekleşti

111  Suriye’ye askeri müdahaleyi protesto etmek ve İngiliz üstlerinin kullanılmaması amacıyla DAÜ-SEN, KTOEÖS, BKP Gençlik, TDP Gençlik Örgütü, YKP Gençlik, Baraka Kültür Merkezi, Devrimci Komünist Birlik (DKB), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Poseidon Kültür ve Sanat Merkezi, Güç-Sen, FEMA, Komunist Emek Hareketi İngiliz Elçiliği önünde bir eylem gerçekleştirmiştir. İngiliz Elçiliği’nin ardından Amerikan temsilciliği önüne de yürünmüştür. Eylemde okunan metin aşağıdaki gibidir:

Emperyalistler Paylaşım Kavgasında Ortadoğu’yu Kan Gölüne Çevirmiştir

222

Yıllardan beridir zulüm ve akan kanının durmadığı coğrafyamızda yine savaş tamtamları çalmaya başladı.

Başta ABD, İngiltere ve Türkiye olmak üzere bir çok emperyalist güç Suriye’ye karşı kapsamlı bir askeri operasyona hazırlanmakta.

Kıbrıs adası ise ortadoğuda yeni bir işgalin başlangıcı olacağı aşikar olan bu emperyalist müdahalede başta İngiltere olmak üzere askeri operasyonu yapacak olan güçlerin bir odağı olarak kullanılması planlanmakta.

 

Bizler baskıcı Esad rejimine karşı çıkarken onun yerine emperyalist müdahaleleri ve işgalleri de desteklemiyoruz.

Dahası bu yapılırken ülkemizdeki gaspedilmiş topraklarında, askeri üsler kullanılarak, ülkemizin de bu emperyalist saldırganlığa parçası haline getirilmesini kabul etmiyoruz!

Bugün ülkemize barış getireceği iddiasında olanlar yıllardan beridir Orta doğu coğrafyasına kan, gözyaşı ve işgaller getirmiştir. Orta doğuda Emperyalist güçlerin çıkar savaşlarında şimdi sıra Suriye’ye gelmiştir.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki örgütler ve bağımsız bireyler olarak Suriye’ye karşı emperyalist saldırganlığın karşısındayız.

Kıbrıs’ın iki yanındaki yönetimlere çağrımız bölgeyi bir kez daha kan gölüne çevirecek böylesi bir savaşa taraf olunmaması, adadaki üslerin kullandırılmaması, hava sahasının açılmamasıdır.

333

Tüm halkların gözü önünde gerçekleşen, tam içinde bulunduğumuz savaşa karşı ayağa kalkmaya çağırıyoruz.

Savaş’ın değil barışın parçası olacağız!

Örgütler: DAÜ-SEN, KTOEÖS, BKP Gençlik, TDP Gençlik Örgütü, YKP Gençlik, Baraka Kültür Merkezi, Devrimci Komünist Birlik (DKB), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Poseidon Kültür ve Sanat Merkezi, Güç-Sen, FEMA, Komunist Emek Hareketi.

50 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply