Kadın Eğitimi Kolektifi 25 Kasım’da Sokağı Örgütlemeye Çağırıyor

Kadın Eğitimi Kolektifi, artan kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet vakalarına dikkat çekerek, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde her zamankinden daha güçlü şekilde sokağa çıkılması gerektiğini belirtti.

Yapılan çağrıda, “bu yıl 25 Kasım eylem ve etkinliklerini birlikte organize etmek üzere tüm örgütleri 10 Kasım Cuma 17.30’da KTÖS lokalinde toplanıyoruz” denildi.

Açıklama şöyle:

“Beş kız kardeşimizin kocaları tarafından katledildiği 2017 yılının sonlarına yaklaşırken 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde her zamankinden daha güçlü bir şekilde sesimizi duyurmak için sokakta olmamız gerekiyor.

Artık bir kız kardeşimizi daha kaybetmeye tahammülümüz olmadığını söylemek, devlet tarafından kadın sığınma evi kurulmasının elzem olduğunu haykırmak, tüm kız kardeşlerimiz güvende olana dek mücadeleyi sürdüreceğimizi hatırlatmak için 25 Kasım’da kadına yönelik şiddete karşı birlikte durmalıyız.

Kadın Eğitimi Kolektifi olarak, bu yıl 25 Kasım eylem ve etkinliklerini birlikte organize etmek üzere tüm örgütleri 10 Kasım Cuma 17.30’da KTÖS lokalinde toplanmaya çağıyoruz.

59 Paylaşımlar