Kadın Eğitimi Kolektifi, Eğitimlerine “Medya ve Kadın” Semineri İle Devam Ediyor

Kadın Eğitimi Kolektifi ve Göçmenköy Taşkınköy Kültür Derneğinin işbirliği ile düzenlenen eğitimler devam ediyor. Bu bağlamda 8 Kasım akşamı Kadına Yönelik Şiddet konulu seminer de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Şiddet nedir? Şiddet Türleri ve sonuçları nelerdir? Şiddete maruz kalma ya da şahit olma durumunda yapılması gerekenler nelerdir? Gibi konularda karşılıklı paylaşımlarda bulunularak etkileşimli bir sunum yapıldı. Şiddet denilen olgunun tamamen olumsuzlanamayacağının yanı sıra hemen herkesin şiddete maruz kalmış olabileceği ya da hiç farkında olmadan bir tür şiddet uygulayabileceği konusu yaşamdan örneklerle tartışıldı. Ülkemizdeki kadını koruma politikalarının da ne kadar yetersiz olduğu ve öncelikli mücadele yolumuzun buraalrdan geçmesi gerekitği hakkında hem fikir olundu. Ardından da şiddete dair duyguların hissetttirdikleri, şiddetin hayatlarımızdaki yeri ve bununla mücadelede etmek için içimizde birikenlerin ortaya koyulduğu drama çalışmaları da büyük ilgi gördü.  Bir sonraki seminer 12 Kasım Pazartesi “Medya ve Kadın” saat 18:30’da yapılıyor. Seminerler, 19 Kasım Pazartesi “Ev İçi Emek ve Ötesi”, 26 Kasım Pazartesi “Kıbrıs’ta Kadın Hareketi Tarihi” ve 29 Kasım Perşembe ise “Beden Politikaları” konularıyla devam edecektir.

Tüm seminerler kadın ve erkeklere açık ve ücretsiz olup,  en az dört tanesine katılanlara sertifika verilecektir. Göçmenköy Taşkınköy Kültür Derneği Lokali’nde yapılan seminerlere kayıt için 0548 842 02 72 numaralı telefon aranabilir.

14 Paylaşımlar