Mağusa’da Yarın “Kıbrıs Sorununun Neresindeyiz?” Paneli

Derinya ve Aplıç kapılarının açılması için verilen tarih olan 12 Kasım Pazartesi saat 19.30’da, sıcağı sıcağına süreci değerlendirmek ve Kıbrıs sorununun “neresinde” olduğumuz sorusunun cevabını aramak amacıyla Khora Kitap Mağusa’da panel düzenleniyor. Panelistlerin Dr. Okan Dağlı, Doç. Dr. Şevki Kıralp, Dr. Nikolaos Stelya ve Abdullah Özdoğan olacağı etkinliğe tüm Mağusalılar davet  edilidi. Mağusa kale içinde Bandabuliya karşısındaki Khora Kitap Evi ve etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için 36 60 492 numaralı telefon aranabilir.

Etkinlikte, Mağusa İnisiyatifi’nde yıllardır Derinya Kapısı’nın açılması konusunda mücadele yürüten Dr. Okan Dağlı, Derinya sürecinin geçmişini, günümüzde geldiği durumu ve bundan sonrası ile ilgili değerlendirmelerini aktaracak. Doç. Dr. Şevki Kıralp, Kıbrıs’ın kuzeyinde yükselen Türk milliyetçiliği ve son dönemde gerilimler ile sıkılıkla gündeme gelen doğalgaz konusunu ele alacak. Dr. Nikolaos Stelya, adamızın güney yarısına pencere açarak Anastasiadis’in “gevşek federasyon” çıkışını ve potansiyel bir “kadife ayrılık” ihtimalini analiz edecek. Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Sorumlusu Abdullah Özdoğan ise Kıbrıs sorununda yaşanan gelişmelerin sınıfsal bir tahlilini katılımcılarla paylaşacak.

İçinden geçmekte olduğumuz dönemi anlamlandırmak ve yüzleştiğimiz sorunları aşmak adına bir adım olmasını amacıyla düzenlenen panele tüm Mağusalılar davet edildi.

Katılımcılar:

Dr.Okan Dağlı – Mağusa İnisiyatifi

Doç.Dr.Şevki Kıralp – Akademisyen

Dr.Nikolaos Stelya – Gazeteci, Akademisyen

Abdullah Özdoğan – Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Sorumlusu

Yer:  Khora Kitap Mağusa

Tarih: 12 Kasım Pazartesi

Saat: 19:30