Kadın Eğitimi Kolektifi Lefkoşa Seminerler Dizisini Tamamladı

Mağusa’dan Akçay’a çeşitli bölgelerde eğitim seminerleri ve drama atölyeleri gerçekleştiren Kadın Eğitimi Kolektifi, 2017 yaz dönemi Lefkoşa eğitimlerini tamamladı.

Temmuz-Ağustos aylarında Baraka Kültür Merkezi lokalinde yapılan ve altı farklı konu başlığının ele alındığı seminerler dizisinin yer aldığı program ilgiyle takip edildi.

“Feminizm ve Toplumsal Cinsiyet” semineri ile başlayan program, “Kıbrıs’ta Kadın Hareketi”, “Kadına Yönelik Şiddet”, “Ev İçi Emek ve Ötesi”, “Medya ve Kadın” konuları ile devam etti ve 8 Ağustos Salı günü “Beden Politikaları” semineri ile tamamlandı. Her seminerin ardından yapılan drama çalışmaları ile eğitimin pekiştirilmesi ve katılımcıların özgürleşmeyi ve değişimi prova etmesi sağlandı. Ücretsiz olan eğitimlerin en az 4’üne katılanlara sertifikalarının takdim edilmesi de 8 Ağustos akşamı gerçekleştirildi.

Seminerlere katılanlar, drama çalışmalarında ve sunumlarda hem bilgi alıp hem de deneyim paylaşarak sahip olduklarını birbirlerine öğrettiler. Genel bilgilerin yanı sıra ülkemizdeki kadınların gerek ev ve aile gerekse iş yaşamındaki durumlarının da değerlendirildiği eğitimlerde katılımcıların kaynaştığı eğlenceli anlar da yaşandı.

13 Paylaşımlar