Kadın Eğitimi Kolektifi, Yaz Dönemi Eğitimlerine Lefkoşa Kızılbaş Mahallesinde Devam Ediyor

Kadın Eğitimi Kolektifi, “Çünkü birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz ve özgürleşerek oynayacak oyunlarımız var!” sloganıyla farkındalık eğitimlerine devam ediyor.

Yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yıllarda Geçitkale (Lefkonuk), Akçay, Mağusa-Maraş gibi çeşitli bölgelerde seminerler dizisi ve drama atölyeleri ile eğitimler veren ve FeMİNİstival film festivalini organize eden Kadın Eğitimi Kolektifi, yaz dönemi programına başlıyor.

Temmuz ayında Lefkoşa Kızılbaş Mahallesi’nde yer alan Baraka Kültür Merkezi lokalinde gerçekleştirilecek eğitimler, 6 farklı seminer ve eğitim konuları ile ilgili drama çalışmalarını içeriyor.

10 Temmuz Pazartesi başlayıp 8 Ağustos Salı tamamlanacak olan program haftada bir gün olmak üzere Pazartesi akşamları 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Slayt ve görsellerle desteklenen ve güncel örnekleri de inceleyen seminerlerin başlıkları “Feminizm ve Toplumsal Cinsiyet”, “Kıbrıs’ta Kadın Hareketi”, “Kadına Yönelik Şiddet”, “Ev İçi Emek ve Ötesi”, “Medya ve Kadın”, “Beden Politikaları” şeklinde belirlendi.  Ücretsiz olan ve en az 4 eğitime katılanlara sertifika da verileceği duyurulan programa katılım ve kayıt için 0542 842 02 72 numaralı telefon aranabilir.

 

25 Paylaşımlar