Kadın Eğitimi Kolektifi’nden 8 Mart İçin Örgütlere Açık Çağrı

Kadın Eğitimi Kolektifi (KEK), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ortak bir yürüyüş örgütlemek için tüm örgütlere açık toplantı çağrısında bulundu.

Kolektiften yapılan açıklamada örgütler 8 Şubat Cuma 17.30’da Khora Kitap Cafe’de buluşmaya davet edildi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

“Ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinin bizi hem üzüp hem öfkelendirdiği, kadın emeğinin hem iş yerinde hem evde sömürülmeye devam edildiği, özellikle özel sektör emekçisi kadınların ekonomik kriz sebebine dayandırılarak ilk başta gözden çıkarıldıkları ve işsiz bırakıldıkları, dinsel gericiliğin gittikçe daha çok yaygınlaştırılmaya çalışıldığı kritik zamanlar yaşanmaktadır.

Kadına şiddetin giderek arttığı ve buna rağmen hala sığınma evi talebinin karşılanmadığı, muhafazakarlaşma yoluyla kadın özgürleşmesine sekte vurmaya çalışıldığı, üretimin ve emeğinin değerinin görmezden gelindiği günümüzde, ihtiyacımız olan en önemli şey dayanışmak ve örgütlenmektir.

Gelin 8 Mart’ta hep birlikte sokakları dolduralım ve şiddete karşı sesimizi sözümüzü yükseltelim, gelin emeğin değerini bir kez daha haykıralım, özgürlük için emek verelim.

“Kadın, Emek, Özgürlük!”

Kadın Eğitimi Kolektifi olarak, bu yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yürüyüşünü beraber organize etmek üzere tüm örgütleri 8 Şubat Cuma 17.30’da Khora Kitap Cafe’de (Ledra Palas ışıkları yanı) toplanmaya çağırıyoruz.”

44 Paylaşımlar