YDP Bildiğiniz Gibi! MYK Üyesinden Birleşik Kıbrıs İsteyenlere: “Girne Kapısı’nda Sallandırırdı”

Irkçı ve faşist YDP’nin MYK Üyesi Yavuz Ekmekçi sosyal medyadaki bir paylaşımda, YDP’nin Akıncı’yı kınamasını eleştirenlere “Atatürk olsaydı Rum sevicilerini Girne Kapısı’nda sallandırırdı” dedi.

Birleşik bir Kıbrıs isteyenlerin dilinde sigara söndürmek isteyen ve 22 Ocak saldırganlarının hamiliğini yapan Erhan Arıklı’nın başkanı olduğu YDP’de MYK üyesi olan bir kişinin bu faşist düşünceleri şaşırtmadı.

YDP MYK Üyesi’nin ifadeleri, faşist YDP’nin açıkça dile getiremediği fikirleri gün yüzüne çıkarıyor.

 Beğenmediklerini Kıbrıs’ın Güneyine Gönderecekler

Birleşik Kıbrıs fikrini savunanları; “Rum kırması”, “vatan haini”, “Rum sevici” olarak niteleyen YDP MYK Üyesi, Kıbrıs’ın kuzeyinde bulunan ve beğenmedikleri kişileri de Kıbrıs’ın Güneyine göndereceklerini söylerken kendisini “Türk” olarak görmeyenlere “Barra” çekti.

Ayrıca Ekmekçi, Birleşik Kıbrıs fikrini savunanları “Ayarı bozuk” ve “Ayarı kaçmış” diye niteleyerek, YDP’yi “ayar verici” ilan etti.

Arif Hoca’ya Saygısızlık

Faşist ve ırkçı YDP’li Ekmekçi cevap olarak yazdığı bir yorumda “Arif Hoca sende de tiryakilik yapmış, senin durumun dudak tiryakiliği” diyerek yaptığı homofobik hakaretinin içine, Kıbrıslı Türk toplumunun onurlu duruşunun simgelerinden olan Arif Hoca’yı da dahil ederek ona saygısızlık etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

212 Paylaşımlar