Kamuda örgütlü bazı sendikalar 15 Mart’ta özel sektör emekçileri için greve gidiyor

Kamuda örgütlü bazı sendikalar 15 Mart’ta özel sektör emekçileri için greve gidiyor.

Açıklama şöyle:

Dayanışma Emekçilerin Zerafetidir, Özel Sektör Emekçileri Yalnız Değildir!

Bir yıldır süren salgın şartlarında her kesimden emekçiler çok büyük zorluklar yaşamaktadır ve bu kesimlerin başında da özel sektör çalışanları vardır. Binlerce işçinin devletten 1500 TL desteği bile alamadığı şartlarda hükümetin hala ultra zenginlerin çıkarlarıyla ilgilenmesi, 14 milyon Türk Lira’sına saray inşa edileceğinin duyurulması, halk açlık koşullarına giderken otellerin ve kumarhanelerin zengin edilmesi, servet vergisinin gündeme bile alınmaması bizler için kabul edilemezdir.

Özellikle son bir yıldır kesintilere ve haksızlıklara rağmen özveri ile çalışan bizler, bu kez de özel sektör emekçileri için greve çıkıyoruz. Özel sektör emekçilerinin itildiği çaresizliğe dikkat çekmek için 15 Mart 2021 Pazartesi günü, 10:00-12:00 saatleri arasında Güç-Sen, KTAMS, KAMU-SEN, Kamu-İş olarak dayanışma grevinde olacağız.

Amacımız; görmezden gelinenlerin, sesi kısılanların sesinin duyulmasına yardımcı olmaktır. Bilinmelidir ki özel sektör emekçisi yalnız değildir. Güç-Sen olarak daha önce söylediğimiz sözü tekrarlıyoruz: Kamu ve özel sektör emekçilerinin çıkarları ortaktır, mücadeleleri de ortaklaşmalıdır. Çünkü dayanışma emekçilerin zerafetidir!

219 Paylaşımlar