Kıbrıs Sorunu Müzakerelerinde Olası Planın İçeriği

 

Bilmiyoruz.

 

AnkaraDeğilLefkoşa olarak, emekten yana, halkların tarafında, ada üzerindeki tüm işgallere karşı barışı ve birleşmeyi savunan bir yayın politikası izliyor ve emekçi halkların gündemlerini gücümüz yettiğince kamuoyuna duyurmaya çalışıyoruz.

 

Ülkemizdeki emekçi kesimin ciddi bir bölümünü oluşturan göçmenlerin söz konusu planla mağdur edilip edilmeyeceğini bilmiyor ve okurlarımızla paylaşamıyoruz.

 

Adamızın üzerindeki işgaller olası plandan sonra kalıcı ve yasal hale mi gelecek, bilemiyor ve okurlarımızla paylaşamıyoruz.

 

Ada üzerindeki taksim durumu kalıcı ve yasal bir hale mi gelecek, bilemiyor ve okurlarımızla paylaşamıyoruz.

 

“Ankara Değil Lefkoşa, Brüksel Değil Lefkoşa” diyenler olarak, planla birlikte Kıbrıs halkları kendi ülkelerinde ne denli söz sahibi olacak, bilmiyoruz.

 

Halkımızın bir bölümünün barış için duyduğu heyecan kalbi soldan atan herkes gibi bizler için de değerli ve gurur vericidir.

 

Fakat yukarıda yazdığımız sebeplerle, hem Kıbrıs üzerinde yaşayan halklara, hem de kimsenin uçak gemisi olmasını istemediğimiz adamıza duyduğumuz sorumlulukla, AnkaraDeğilLefkoşa olarak içeriğini bilmediğimiz müzakerelerle ilgili henüz bir yayın politikası belirlememiş bulunuyoruz.

 

AnkaraDeğilLefkoşa sitesi ancak, planın içeriği kamuoyuyla paylaşıldığı andan itibaren müzakerelere veya çözüm planına yönelik bir yayın politikası belirleyebilir. İçeriğini bilmediğimiz bir plana taraf olmayı ne kendimize, ne başka yapılara yakıştırıyor, halkın ümitlerinin, her türlü oy veya örgütleri büyütme hesabından önce gelmesi gerektiğini hatırlatma ihtiyacı duyuyoruz.

 

(Hiçbir maddi kaynağı bulunmayan ve tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışan Ankara Değil Lefkoşa sitesinin bu haberi tıklanma gailesi ile yapılmamıştır)

195 Paylaşımlar