Kıbrıs’ı Renklere Boyayalım

Kuir Kıbrıs, Envision Diversity ve MAGEM derneklerinin çağrısı üzerine gönüllüler 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Transfobi ve Bifobi Karşıtı Günü organize etmek için bir araya geldiler.

Cinsiyet kimliği ve cinsel yönelimlere uygulanan her türlü ayrımcılığa, fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddete karşı birlikte yürümek üzere adanın dört bir tarafından gönüllüler 17 Mayıs Homofobi Karşıtlığı Günü Organizasyon Komitesi’ni kurmak için davet edildi ve komite, örgüt ve bağımsız aktivistlerin katılımıyla 28 Mart’ta ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İlk toplantıda 17 Mayıs’ı içeren haftada organizasyon komitesindeki örgütlerin düzenleyeceği etkinliklerle bir takvim oluşturulmasına karar verildi. Bir hafta boyunca, Homofobi, Transfobi ve Bifobi alanında çalışan kişilerin de bulunduğu paneller planlanırken, piknik ve parti gibi interaktif etkinlikler de yapılması planlanıyor.

Komite, bir sonraki Hazırlık Toplantısı 18 Nisan Pazartesi 18.30’da Kuir Kıbrıs Dernek Binasında gerçekleştirecek. Çağrı metni şöyle:

“Her yıl 17 Mayıs Uluslararası Homofobi ve Transfobi Karşıtlığı Gününde düzenlenen Onur Yürüyüşü, bu sene gönüllülerin ortak çalışmalarıyla şekil alıyor!

Yürüyüş haricinde düzenlenecek çeşitli bilinçlendirme amaçlı paneller, atölyeler, film gösterimleri ve çeşitli etkinlikler için sizlerin de fikrine ve emeğine ihtiyacımız var!

Her türlü fikir, yöntem, konu, başlık, tema, içerik, destek konusunda fikirlerinizi/fikirlerimizi tartışmak için bir araya geldiğimiz hazırlık toplantılarımıza siz de katılın; birlikte Kıbrıs’ı renklere boyayalım.”

17 Mayıs Homofobi Karşıtlığı Günü Organizasyon Komitesi’ndeki örgütler:

Kuir Kıbrıs Derneği, Envision Diversity, MAGEM, DAÜ-Unicorn, YKP-Fem, Bağımsızlık Yolu, Baraka, Mülteci Hakları Derneği, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Akdoğan Fikir Sanat ve bağımsız aktivistler.

16 Paylaşımlar