kktc Polisi Evlere Şenlik: Serbest Bırakıp Sınır Dışı Prosedürü Uyguladılar

kktc polisinin adaya Mağusa Limanı’ndan giriş yapan mülteci düşmanı grubu önce serbest bırakıp sonra sınır dışı prosedürünü uygulaması, “polis ne yaptığını biliyor mu?” sorusunu beraberinde getirdi.

Mahkemenin haklarında 24 saatlik tutukluluk kararı verdiği ve tüm Avrupa’da tanınan mülteci düşmanı grubu “delil yetersizliğini” gerekçe göstererek 24 saat dolmadan salıveren polisin, serbest bıraktığını açıkladığı ırkçılara sınır dışı prosedürünü uygulaması dikkat çekti.

Polisten “Başkası Uğraşsın” Tavrı

Polis Basın Subaylığı mülteci düşmanı gemi mürettebatının delil yetersizliğinden serbest bırakıldığını duyurdu.

Bu işlem gemi mürettabatının 1 günlük tutukluluk süreci sona ermeden ve mürettebat mahkemeye çıkarılmadan gerçekleştirildi.

Gün içerisinde gelen bilgiler ise mürettabatın ve geminin sahibinin sınır dışı edileceğine yönelikti.

Çelişkili Hareketler

Polis tarafından Mağusa Limanı’na getirilen gemi mürettabatı, polis denetiminde gemilerine götürülerek, Sahil Güvenlik eskortu ile limandan çıkış yaptı.

Geminin sahibi Thomas Egerstorm ise geldiği yer olan Kıbrıs’n güneyine giden kontrol noktasına polis eşliğinde götürülerek güneye geçmesi sağlandı.

Kısaca polis,”delil yetersizliğinden serbest bıraktık” açıklaması yaptığı gruba sınır dışı prosedürünü uyguladı. Geriye ise bu kişilerin normal bir sınır dışı kararında karşılaşacakları “adaya yeniden giriş engeliyle” karşı karşıya olup olmadıkları hakkındaki soru işaretleri kaldı…

(Faşist grup gemiye Polis tarafından getirildi)

(Faşist gruba karasularının dışına çıkana kadar Sahil Güvenlik eşlik etti)
50 Paylaşımlar