Korkmazhan: “Halka Yaşamı Zehir Ettiler”

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, hükümette yaşanan krizi değerlendirdi.

 

CTP-BG/DP-UG hükümetinin uyguladığı politikaların bir önceki UBP hükümetinin politikalarının devamı olduğunu ve UBP’yi aratmadığını belirten Korkmazhan, üç partininde birbirinden farkının olmadığını vurguladı.

“Yaşanan kriz menfaat krizidir. Siyasi temeli yoktur” diyen Abdullah Korkmazhan, ülkede çözüm bekleyen sorunların rejim partileri arasında yaşanan menfaat krizine kurban edildiğini kaydetti.

CTP-BG ve DP-UG’nin muhalefette eleştirdikleri zam ve vergi uygulamalarını en acımasız bir şekilde şimdi kendilerinin uyguladığını kaydeden Korkmazhan, “halka yaşamı zehir ettiler, kumarhane ve sermaye gruplarının vergi ve KDV borçlarını ise bağışlıyorlar. Ekonomik paketi revize edeceklerine dair halka söz verip yetki aldılar, paketi aynen uygulamaya devam ediyorlar. Partizanlığa son vereceğiz dediler, müdür, müsteşar ve müşavir atamaları dur durak bilmiyor. Özelleştirmeye karşıyız, şeffaf olacağız dediler, özelleştirmeler için perde arkasında iş çeviriyorlar. Yargıya taşıyacaklarına dair söz verdikleri UBP’nin yolsuzluklarının dahi üzerini örttüler” dedi.

Siyasetteki kirlenmeyi ve ilkesizliği hepiniz el birliğiyle yarattınız.

UBP ve DP-UG’nin ittifakını etik bulmadığını söyleyen CTP-BG’nin etikten bahsetme hakkının olmadığını belirten Korkmazhan, “AKP’nin talimatı ile UBP Genel Sekreteri ve DP milletvekilleri ile bir gecede ÖRP’yi, ardından da ÖRP ile hükümeti kuran CTP-BG değilmiydi. Siyasetteki kirlenmeyi ve ilkesizliği hepiniz el birliğiyle yarattınız” dedi.

“Satükocularla hükümetçilik oyunu oynarsanız statükonun parçası olursunuz” diyen BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan “Çözüm ve barış yanlılarının görevi statükocularla hükümetçilik oynamak değil, en geniş cephede biraraya gelerek statükoya karşı ortak mücadele vermektir” dedi.

 

10 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply