Koronavirüs Teşhisi Konan Bir Kadın Doğum Yaptı: Bebeğin Durumu İyi

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde üst düzey bir çocuk doktoru yaptığı açıklamada, Covid-19 testi pozitif çıkan bir annenin doğurduğu bebeğin çok iyi durumda olduğunu ve virüsün bulaşıp bulaşmadığını belirlemek için test yapıldığını belirtti. 

Lefkoşa’daki Makarios Çocuk Hastanesi’nde görevli Çocuk Kliniği Şefi, Salı günü sezaryen ile doğan bir bebeğin sağlığı konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Bebek Test Edildi: Negatif Bekleniyor!

Avraam Elia, ”bebeğin genel durumu mükemmel” diyerek, doktorların, bebeği koronavirüs için test ettiğini ve şu anda sonuçları beklediklerini ancak sonuçların pozitif gelmesini beklemediklerini belirtti.

Elia yaptığı açıklamada, 3.5 kilogram ağırlığında doğan bebeğin tek riskinin doğumdan sonra annenin salgıları ile temas etmesi olduğunu da ifade ederek, doktorların doğumdan hemen sonra anne ve bebeği ayırdığını ve annenin iki kez negatif test sonucu vermesinin ardından yeniden bir araya getirileceği belirtildi. 

İki çocuğu daha olan annenin, virüs belirtisi göstermeden Baf’tan Makarios Hastanesi’ne nakledildiği ve bu tür vakalarla başa çıkmak için kurulmuş bir ameliyathanede doğum yaptığı da kaydedildi.

22 Paylaşımlar