KOP SÜRECİ BAŞLADI!

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu basın toplantısı düzenleyerek KOP’a resmen başvurulduğunu açıkladı.  Sertoğlu FİFA ve UEFA’ya mektup gönderildiğini de söyledi. 48 günlük süreci de anlatan Sertoğlu, “Türkiyeli sporcularla Kıbrıslı Rum sporcular müsabakalarda karşılaşabiliyor. Spor çok başka birşeydir. Siyasetle karıştırmayın” dedi. Biz menfaat peşinde değiliz diyen Sertoğlu, “Yabancı ajanslara verilen mülakattan sonra ajanslar kendi yorumlarını yaptı. Ajansların yaptığı yorumlar kendilerini bağlar. Bu işi başka yerlere çekmeyin. Bizin kimseyle ne hesabımız var ne de düşmanlığımız var” dedi.

“Siyaseti biz değil onlar iflas ettirdi”

Serdar Denktaş’ın açıklamalarına da değinen Sertoğlu, “Kıbrıs Türk futbolunun kurtuluşunu KOP’da görmek KKTC’nin iflasıdır” sözlerini söyleyen Denktaş’a istinaden Sertoğlu; “Siyaseti iflas ettirdiler, 24 yıldır milletvekilliği yapanlar iflas ettirdi siyaseti. Biz değil. Sokakta insanların duymak dahi istemediği güvenmediği bir kurum haline getirdiniz siyaseti. Biz ise arkadaşlarımızla futbolu iflastan kurtarmak için varımızı yoğumuzu ortaya koyarak gece gündüz çalıştık” dedi.

“TFF kendi verdiği diplomaları tanımaz”

“Demirören bizimle fotoğraf çektirmekten utandı” diyen Sertoğlu, “TFF eğitimlerinde eğitmen arkadaş gelir antrenörümüzü eğitir. Sonra o veridiği diplomaları tanımaz bile. Kendi verdiği diplomalara denklik vermez” dedi.

Sertoğlu imzalanan anlaşmanın içeriğine de değindi. Buna göre;

KOP KTFF’ye üye olan klüplerin tüm yetkisini tanır ve onun FİFA ve UEFA kupaları düzeyinde organizasyonlar yapmasını onaylar. Bu düzenleme tarafların herhangi bir zamanda herhangi birinin tek taraflı ve karşılıklı olarak feshiyle sona erdirilebilir. Bu düzenleme fes edildiği takdirde hiç kimseye yasal bir hak verilmeyecektir.

“Artık bu saatten sonra bunun geri dönüşü söz konusu değil” diyen Sertoğlu, “Kıbrıs Türk futbol tarihinde bir devir kapanıyor. Biz doğru olanı yağtığımıza inanıyoruz ve doğru olanı yapmaya devam edeceğiz. Çok heyecanlı yeni bir devir başlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply