KTOEÖS’ında Tartışmalar Sürüyor!

KTOEÖS’ında üye ve yönetim arasında tartışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sendikalar Mükayyitliğinin KTOEÖS Yönetim Kuruluna gönderdiği Genel Kurul çağrısı KTOEÖS avukatı tarafından reddedilirken, dün de mevcut yönetim üyeleri tarafından protestoyla karşılaştı.

KTOEÖS Yönetimi dün, örgütlü okullarındaki 100’e yakın sendika temsilcisini Temsilciler Kurulu Toplantısı’na çağırdı. KTOEÖS’ndaki toplantıya 21 sendika temsilcisi katılırken, mevcut yönetim protestoyla karşılaştı. 21 temsilciden 15’i, mevcut yönetimin üye iradesini hiçe sayan tavrını protesto ve tek adamcılığa son verilmesini talep ederek genel kurul yapılması gerektiğini savunarak toplantıyı terk ettiler. Temsilciler Kurulu toplantısında çıkan tartışmada toplantıyı terkeden sendika temsilcilerine mevcut yönetimin verdiği cevap ise böyle bir gündemlerinin olmadığı oldu.

Bunun yanında geçtiğimiz gün KTOEÖS Avukatı’nın Sendikalar Mukayyitliğine cevaben yapmış oldu açıklama ise sosyal medya da KTOEÖS’nda örgütlü öğretmenler tarafından tartışma konusu oldu.

1

 

3

2

4

5

 

0 Paylaşımlar