KTÖS VE KTOEÖS BRTK ÖNÜNDE GÖÇ YASASI EYLEMİ YAPTI

ADL (Özel)

KTÖS ve KTOEÖS BRTK önünde eylem yaptı. Cumhurbaşkanı adaylarının BRTK’da katılacakları canlı yayının hemen öncesinde BRTK önünde pankart açan eylemciler, kurum önünde meşalelerle adayları bekledi.

“Göç Yasası’nı Getireni De Deçireni De Kaldırmayanı Da İstemiyoruz” pankartıyla kurum önünde bekleyen eylemcilerin yanına Derviş Eroğlu ve Mustafa Ulaş dışında tüm adaylar destek vermek için indi.

Bağımsız aday Kudret Özersay eylemcilere “Karşıyım, daha önce de söyledim sözümün arkasındayım adaletsizlik var” derken,  KSP adayı Mustafa Onurer de eylemcileri desteklediğini bu yasanın çalışma yaşamında ciddi eşitsizlik yarattığını ifade etti.

Mustafa Akıncı da eylemcilere destek verirken “toplumda çalışma yaşamında iki türlü adaletsizlik var. Birincisi sendikalaşmanın eksikliği ve iş güvencesizliği, ikincisi ise kamuda Göç Yasası’ndan kaynaklanan adaletsizliktir” dedi. 2011’den önce işe girenlerin de Göç Yasası’ndan dolayı huzursuz olduğunu söyleyen Akıncı, “Bu huzursuzluk da verimsizliği getirir. Bunu ortadan kaldırmak gerekir. Eylemi destekliyorum” dedi.

CTP adayı Sibel Siber de “Ben de bu yasa ile ilgili görüşümü önceden söyledim. Başbakan’dan hazırlık ödeneği ile ilgili bilgi aldım” demesi üzerine, eylemciler dertlerinin hazırlık ödeneği değil yasanın kalkması olduğunu söyledi. Bunun üzerine Siber, “Ben de bu yasanın sosyal adalete aykırı olduğunu önce de beyan ettim” dedi. Eylemciler de “Söz değil icraat istiyoruz!” dedi. Siber de  “Evet evet tabi” şeklinde cevap verip arabasına binerek ayrıldı.

Elcil’den halka çağrı…

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, “Göç Yasası’nı Getireni De Deçireni De Kaldırmayanı Da İstemiyoruz” diyerek halka bunları göz önünde bulundurarak sandıkta oy kullanmasına yönelik çağrı yaptı.

FB_IMG_1429210640673

145 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply