Lapta Belediyesi’nden Plaj Düzenlemesi: Hizmet Alanlar Ücret Ödeyecek

Bir TV programına konuk olan Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Lapta’da hizmete girecek olan halk plajının müjdesini verdi.

Girne Postası’ndan Burcu Ece Yılmaz’ın haberine göre;  Aktuğ, Karşıyaka-Güzelkaya bölgesinde atıl durumda olan, 2015 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile belediyeye bırakılan plajın düzenlenerek hizmete gireceğini belirtti.

“Temmuz Ayında Hizmete Girecek”

Atıl durumda olan plajla ilgili yoğun şekilde çalışmalar yapıldığını kaydeden Aktuğ, “Tamamen Lapta Belediyesi’nin çalıştıracağı plaj, Güzelyalı Halk Plajı ismiyle hizmete girecek” dedi.

Temmuz ayının başı itibariyle plajın açılışının gerçekleşmesini hedeflediklerini aktaran Aktuğ, plajda restoran, duş, şezlong gibi hizmetlerin verileceğini dile getirdi.

“Hizmet Almayan Ücret Ödemeyecek”

Her yıl yaz aylarının gelmesiyle beraber tekrar gündem olan ‘ücretsiz deniz hakkı’ konusuyla ilgili konuşan, Güzelyalı Halk Plajı’nın döngüsünü sağlamak adına vatandaşların kullandığı hizmetlerden bir miktar ücret alacaklarını belirtti. Aktuğ, hiçbir hizmetten faydalanmayan kişilerin de gönül rahatlığıyla ücretsiz bir şekilde plaja girebileceğini söyledi.

Lapta oteller bölgesinde iki otelin arasında kalan mevcut bir plajın daha olduğunu dile getiren Aktuğ, ” Bu plaj için de çalışma başlattık. Güzelyalı Halk Plajı’nın açılmasının akabinde küçük plajı da organize edip, hizmete sokmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

(Girne Postası)

CTP’li Başkan Sarıçizmeli Mehmetçik Plajı’nı Özelleştirmişti!

Özellikle Girne kıyılarının büyük bir bölümü sermayeye peşkeş çekilmişken ve bu nedenle halk kıyılara ulaşmakta sorun yaşarken, Lapta Belediyesi’nin Güzelyalı Plajı’nı işletecek olması umut verici. Kısa bir zaman önce CTP’li Mehmetçik Belediyesi işlettiği plajı özelleştirmişken Lapta’dan gelen bu haber sevindirici.

0 Paylaşımlar