LEFKOŞA SANAT TİYATROSU SENDİKALAŞMA ÇAĞRISI YAPTI

2008 yılından beri faaliyetlerine devam eden Lefkoşa Sanat Tiyatrosu (LST)  bir basın açıklaması yayınlayarak, 1 Mayıs’ta tiyatro emekçilerini sendikalaşmaya çağırdı. Açıklamanın tam metni şöyle;

Gerek özel, amatör ve alternatif tiyatrolar, gerekse de devlete bağlı tiyatrolardaki sorunlar gün geçtikçe artmakta, tiyatro sektöründe görev yapan emekçiler, iş güvencesi olmadan, dahası tehlike arz eden koşullarda oyunlarını sergilemeye zorlanmaktadır.

Haklarımızın savunulması açısından sendikalaşmanın önemi tartışılamaz. Kıbrıs’ın kuzeyinde henüz bir tiyatro sendikası olmaması, sektörde sömürünün de hat safhada sürmesine ve tiyatro emekçilerinin sorunlarına çözüm bulamamasına neden olmaktadır.

Lefkoşa Sanat Tiyatrosu olarak, bu 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda, tiyatro alanında mücadelenin örülmesi gerektiğine dikkat çekerek, tiyatro sektöründe görev alan oyuncusu, müzikçisi, ışıkçısı, dekorcusu, görev yapan tüm bireyleri, sendika çatısı altında örgütlenmeye davet ediyoruz.

Gelin, 1 Mayıs’ta tüm tiyatro emekçileri tek kortejle ve pankartlarımızla 1 Mayıs Mitingi’ne katılıp, sendikalaşma talebimizi ilan edelim…

Lefkoşa Sanat Tiyatrosu

Yönetim Kurulu

55 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply