Lefkoşalı’dan Harmancı’ya Tam Not!

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ile Baraka Kültür Merkezi’nin Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ortak Başkan adayı Mehmet Harmancı ve ekibi seçim çalışmaları çerçevesinde dün Kızılbaş Kilisesi’nde “Sen Söyle Lefkoşa“ temalı etkinlik düzenledi. Lefkoşa Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe oldukça yoğun bir katılım gerçekleşti.

 

Etkinlikte,  Harmancı ve ekibi özet  bir şekilde projelerini anlattı ve Lefkoşalıların da görüşünü aldı. Moderatörlüğünü gazeteci Aytuğ Türkkan’ın yaptığı etkinliğin başında Lefkoşalılar’a, TDP Yerel Yönetimler Komitesi Üyesi Ercan Hoşkara tarafından yerel yönetimler vizyonu hakkında kısa bir sunum yapıldı; ardından da Mehmet Harmancı ve proje ekibi tarafından, yarım saat projeler hakkında kısa  bir sunum yapıldı.

Etkinliğe katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Lefkoşalılar, Harmancı ve ekibinin projelerine tam destek verirken, kendi istek ve beklentilerini de ortaya koydu.

 

Söz daha sonra söz katılımcılara verilirken, görüş ve öneriler dinlendi,  sorulara yanıtlar verildi. Birçok Lefkoşalı’nın söz aldığı etkinlikte, konuşmacılar projelerle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, görüşleri  değerlendirilmek üzere not edildi.  Toplantı, LTB Başkan adayı Mehmet Harmancı’nın yaptığı kısa bir değerlendirmeyle sona erdi.

 

Harmancı,  toplantıda ortaya konan görüş ve önerilerin  değerlendirmeye alınarak, kısa süre içerisinde Lefkoşa’ya hayat verecek, demokratik, çağdaş ve katılımcı bir şehir yaratacak olan projelere son şeklinin verileceğini ve  projelerin tamamının kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.  Harmancı ve ekibi ayrıca Lerfkoşalılar’a, etkinliğe katılarak görüş ve düşüncelerini aktardıkları için ayrı ayrı teşekkür etti.

 

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply